Casamento aygırlık adresi Kildangan Stud

Casamento aygırlık adresi Kildangan Stud

Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum ekürisinden Casamento isimli safkan, aygırlık yapmak üzere Darley takımının İrlanda ayagı olan Kildangan Stud harasına gönderildi.

Casamento (d.e Shamardal — Wedding Gift / Always Fair ) pedigrisine sahip olup 8 Starts: 4 – 1 – 0 yarış totosu ve £274,666 kazança ulaşmış bir safkandır. En büyük başarılarını iki yaşındayken elde eden Casamento Racing Post Trophy (Gr1) ve Beresford Stakes (Gr2) galibiyetleri bulunmaktadır. Ayrıca yine National Stakes (Gr1) ikinciligi mevcuttur. İki yaşlı dönemde yakından tanıdıgımız Native Khan ile mücadeleleri bulunan Casamento, babası Sharmardal ile aynı harada Darley bünyesinde 2013 yılında aşımlarına başlayacaktır.

Tüm dünya yeni aygırlarını hızla kadrolarına katarken güzel ülkemde aygır komisyonu kurulup aygır alımlarının aralık aylarına sarkmasından ne zaman kurtulabilecegiz merak etmekteyiz. Son iki yıldır enternasyonel koşulardaki hezimetlerimizi teselli etmek amacıyla çok iyi bir Galileo , Montjeu, Danehill , Green Desert , Roberto gibi eksik kan hatlarımızın acilen takviye yapılmasını beklemekteyiz.

Casamento horse

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?