Celeritas Gaziye sinyalmi verdi

Celeritas Gaziye sinyalmi verdi

TJK tarafından 26 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü Koşusu ‘nu (Kv6/Dişi) , Nurbiye Gülerce ekürisinden Celeritas ( Popular Demand – Candy Cove / Reprimand ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. Kazanan için 1400 metre sentetik kum pistte 1.24.55 ‘lik bir derece gerçekleşti. Normalde Kv8 altındaki koşuları sitemizde sınıf koşu olmaması sebebiyle yazmam ama Celeritas finishi geçerken öyle bir alımlı hali vardı ki bir şeyler karalamazsak olmazdı.

3.50 ganyan oranıyla kazanan Celeritas olurken 6’ıncı startında 2’inci birinciliğine ulaştı. Ayrıca kazanç hanesi ise toplam 95.400 TL oldu. Babası Popular Demand ülkemizde Gr1 Gazi galibi olup aygırlık hayatı çok yeni olan ve maalasef az sayıda kısrağa aşım yapabilmektedir. Anne Candy Cove ise Gr1 Kısrak koşusu galibi Balçibin ‘i vermiştir. İkinci anne Sarah’s Love ise Gr1 Gazi galibi Fernando ‘yu vermiştir. Çok değerli pedigrisini yavaş yavaş sahaya yansıtan Celeritas ‘ın, Gazi koşusu kaydıda bulunmaktadır. Kısrak koşusu ve Dişi Tay Deneme kaydıda bulunan safkanın, bakalım rotası hangi duraklardan geçecektir.

Tekrar yarışa dönersek üç yaşlı dişi 10 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesinde Aysun Hanım (Always A Classic-Fezleke/Indian Ridge) ikinci olurken, Stellina (Okawango-Lale Devri/Always A Classic) üçüncü, La Santa Muerte (Red Bishop-Mekin/Fantastic Fellow) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları 4.5 Boy-Yarım Boy-1 Boy şeklinde gerçekleşti.

Celeritas – Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü Koşusu 2013
Celeritas - Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?