Ceyhan koşusunda Cooger 4×4 keyif

Ceyhan koşusunda Cooger 4×4 keyif

2016 Gazi Koşusu öncesi sert yarışlardan olan Adana’da düzenlenen Ceyhan Koşusunu ( Açık A-3 ) , Eray Hazar ekürisinden Cooger ( Victory Gallop – Caminando / Mountain Cat ) isimli safkan jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. Handikap puanı koşu öncesi 70 olan Cooger, +32 puan alarak 102 handikap puanına ulaştı. 4 te 4 yapan safkan ilk kez çıktığı sınıf koşuyu kazanarak önemli koşulara sinyal verdi. Bir dip not ise geçen sene Ceyhan koşusunu kazanan ve Gazi dördüncüsü olan Oğlum Berat ‘ta tıpkı Cooger gibi Victory Gallop oğludur.

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda kum pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen Ceyhan Koşusu ’nda 3 yaşlı 6 İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 95.000 TL olan koşudan EUPRHATES ( Curlin-Sacred Sue / Holy Bull ) ikinci, ekürilerden FOREVER HERE ( Lion Heart – Güldemin Kızı / Manila ) üçüncü ve koşuya katılan tek dişi tay PİANO PİANO ( Victory Gallop – High Hope / Desert Sound) ise dördüncü oldular.

Kazanan Cooger için koşunun bitiriş derecesi 1.33.74 olurken, farklar 2.5 Boy – 2.5 Boy – Uzak şeklinde oluşmuştur. Cooger bu koşuyla 4. kez start alır iken hepsini kazanmış bir isim olup 171.000 TL kazanç sağladı.

Cooger’ın babası Victory Gallop yurt dışında 2000 yılında haraya alınıp ülkemizde ise 2008 yılında hara kadrosuna dahil edilmiştir. Gerek yarış kariyeri, gerekse yurt dışındaki aygır kariyeri önemli başarılarla doludur. Willpower, Hot Chocolate, Kırdemirkır, Junior Pianist, Oğlum Berat, Luca Brasi, Suwako, Yeşey, Rüya Kızım, Lee Valley, Massai Maka, Aly Girl ve Escape To Victory aygırın başarılı temsilcilerinden bazılarıdır.

Cooger ’ın annesi Caminando ise 4 kez kazanmış tam bir istikrar abidesi olan bir kısraktır. Sürekli tabeleda yer bulabilen Caminando üretken ve değerli bir anne olan Day Dreaming kızıdır.

Cooger

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?