Cladocera – Balanchine Stakes 2015

Cladocera – Balanchine Stakes 2015

Dubai 2015 yarış festivalinde 19 Şubat Perşembe gecesi, Balanchine Stakes (Gr2) koşusunu Cladocera jokey Christophe Soumillon ile kazandı. Koşu 1800 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:50:74 oldu. Ülkemizden bu yarışa katılan Suzi Gold ise yarışı net altıncı bitirdi. Verilen 3 aylık yarış arası , ters pistte ayak karışmaları ve koşunun yavaş temposu gibi nedenler temsilcimizi olumsuz etkiledi. Her ne olursa olsun Suzi Gold ve ekibini vizyon & cesaretlerinden dolayı tebrik ederiz.

Haras De La Perelle ekürisinin sahibi olduğu Cladocera ( Oasis Dream – Caesarine / Pivotal ) pedigrisine sahip olup 4 yaşında bir kısraktır. Toplamda 7 kez start alan kısrak 4. kez kazanmıştır. Son virajı altıncı dönen Cladocera , özellikle son düzlükte güçlü aksiyonları ile beğenildi. Cladocera bu koşu ile 2 Gr2 ve 1 Listed galibiyetleri bulunuyor. Kısrağın yeni hedefi ise bir aksilik olmaz ise Dubai Duty Free olacaktır.

Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan koşudan Cladocera zaferle ayrılırken Anahita ( Turtle Bowl – Nazlia / Polish Precedent ) ikinci ve Zurigha ( Cape Cross – Noyelles / Docksider ) üçüncü ayrıldı. 2005 yılında Balanchine Stakes (Listed) koşusunu hatırlanacağı üzere ülkemizi başarı ile temsil eden efsane kısrak Ribella ikinci tamamlamıştır.

Cladocera – Balanchine Stakes 2015 (GR2) yarışını izlemek için tıklayabilirsiniz.

Cladocera - Balanchine Stakes 2015
Suzi Gold Dubai
Suzi Gold Meydan

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?