Cladocera – Cape Verdi Stakes 2015

Cladocera – Cape Verdi Stakes 2015

Dubai 2015 yarış festivalinde 29 Ocak Perşembe gecesi, Cape Verdi Stakes (Gr2) koşusunu Cladocera jokey Christophe Soumillon ile kazandı. Koşu 1600 metre çimde gerçekleşirken kazanan için derece ise 1:37:22 oldu. Ülkemizden bu yarışa katılması beklenen fakat gereksiz sebeblerle katılamayan Suzi Gold ve Adakarası için de son derece uygun bir grupta kaçırılmış oldu.

Haras De La Perelle ekürisinin sahibi olduğu Cladocera ( Oasis Dream – Caesarine / Pivotal ) pedigrisine sahip olup 4 yaşında bir kısraktır. Toplamda 6 kez start alan kısrak 3. kez kazanmıştır. Son virajı altıncı dönen Cladocera , özellikle son düzlükte güçlü aksiyonları ile beğenildi. Cladocera bu koşu öncesine kadar sadece 1 Listed galibiyetleri bulunuyordu. Kısrağın yeni hedefi ise muhtemelen önce Balanchine Stakes ve sonra da her şey yolunda giderse Dubai Duty Free olacaktır.

Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan koşudan Cladocera zaferle ayrılırken Zurigha ( Cape Cross – Noyelles / Docksider ) ikinci ve Anahita ( Turtle Bowl – Nazlia / Polish Precedent ) üçüncü ayrıldı. 2005 yılında Cape Verdi (Listed) koşusunu hatırlanacağı üzere ülkemizi başarı ile temsil eden efsane kısrak Ribella kazanmıştır.

Cladocera – Cape Verdi Stakes 2015 (GR2) yarışını izlemek için tıklayabilirsiniz.

Cladocera - Cape Verdi Stakes 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?