Claiborne Farm 2020 Asım ücretleri

Claiborne Farm 2020 Asım ücretleri

Amerika’nın önemli aygırlarını elinde bulunduran haralardan olan Claiborne Farm , ingiliz aygırlarının 2020 yılı aşım ücretlerini açıkladı.

Özellikle elinde bulundurduğu War Front isimli aygır ile yıllardır Danzig kolunun en güçlü hattını olustu . Haranın önemli aygırları içinde Blame , Flatter ve Orb gibi değerli isimler mevcut.

Tekrar 17 yaşındaki War Front‘a dönüp biraz bahsetmek gerekli diye düşünüyorum. Malum Danzig kolunun en güçlü temsilcisi Danehill erken yaşta ölünce bu hat tükenme endişesi ile karşı karşıya kalmıştı. Her ne kadar Danehill kendi kolunu türetecek sayısız aygır ve kısrak verse de çeşitlilik açısından Danzig koluna War Front adeta can verdi.

2013 yılında aşım ücreti 80.000 dolar olan War Front inanılmaz bir zam ile 3 sene içinde 200.000 dolara fırlamıştır. Kısa sürede kendini ispatlayan War Front ( Danzig – Starry Dreamer / Rubiano ) pedigrisine sahiptir. War Front yarış totosu 13 Starts: ( 4 – 5 – 1) ve kazançı 424,205 dolardır. Hayatında sadece 1 adet Grup 2 koşusu kazanmıştır. 2 Gr1 yarışta da ikincidir. Fakat aygırlık hayatı , yarış hayatından kat kat üstündür. Nede olsa aygır türeten ünlü sprinter Danzig oğludur. 138 Stakes performanslı yavrusu bulunuyor. (21 Gr1 galibi, 48 Grup galibi, 39 Listed galibi) – Bazı Gr1 temsilcileri ise AIR FORCE BLUE , DATA LINK , DECLARATION OF WAR , JACK MILTON , LINES OF BATTLE , PEACE AND WAR , SUMMER SOIREE , THE FACTOR , WAR COMMAND şeklindedir. Amerika’da aygırlık yapmasına rağmen Avrupa kıtasında da fırtınasını estiren ender aygırlardandır.

War Front ülkemizdeki ilk aygır temsilcisi ise Kurtel ekürisi tarafından transfer edilen Air Vice Marshal , 2020 yılında ülkemizde aşımlara başlaması planlanmaktadır.

2020 yılı Claiborne Farm İngiliz aygırlarının aşım ücretleri;
Claiborne Farm 2020 Asım ücretleri
War Front
war front

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?