Country Reel Türkiyede

Country Reel Türkiyede

Darley ingiliz aygırlarından Country Reel , Hakan Keleş ekürisi tarafından Türkiye ‘ye getirilmek üzere satın alınmıştır.

Country Reel, 2012 yılı itibariyle 12 yaşında olup ( Danzig — Country Belle / Seattle Slew ) pedigrisine sahiptir.

Yarış yaşamında 16 kez start alıp 2 kez kazanmış ve 7 kez plase yapıp £119,896 kazanç elde etmiştir. Sınıf koşu olarak Gimcrack Stakes (York Gr.2) galibi olup , Golden Jubilee Stakes (Ascot-Gr.1) dördüncülügü bulunmaktadır.

Darleyin Fransa kolu olan Haras Du Logis harasında görev yapan Country Reel için 2011 aşım bedeli 4.000 € idi. 2006 yılında Fransada aygırlıga başlayan Country Reel, 7 sene boyunca burada görev yapmıştır. 2013 yılı Darley aşım katalogunda yer almayan aygırın ülkemiz için uygun bir alım olabilecegini çok yakında söylemiştik.

Şampiyon sprinter ANABAA isimli aygırın 3/4 oranında kardeşi olan Country Reel, ülkemizde tek temsilcisi olan Krem isimli tayı 3 kez koşup hepsini kazanmıştır.

Country Reel hakkında detaylı analizleri pek yakında aygırlar bölümümüzde HorseTurk farkıyla bulabilirsiniz.

TJK misafir pansiyoner aygır alım süresini neden uzattıgı bir nevi anlaşılmış olup bu tip aygır alımlarını yapan ekürilerin tümünü tebrik ederiz. Yetiştiriciligimize hayırlı olsun.

Country Reel stallion video

Country Reel Türkiyede

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?