Dabirsim Fransa da Yılın Atı Seçildi

Dabirsim Fransa da Yılın Atı Seçildi

Dünyanın en önemli yarış ülkelerinden olan Fransa da Auteuil de gerçekleştirilen ödül törenini de katıldığı 5 yarışta da geçilmeyen Dabirsim (Hat Trick (JPN) — Rumored (USA) by Royal Academy) yılın atı seçildi.

Hat Trick oğlu Fransa’nın baş altı hipodromların 2 yarış kazanarak Deauville ve Longchamp hipodromlarına gelmiş ve gerçek gücünü göstererek toplamda katıldığı 5 yarışı da kazanmayı başarmıştır.

Dabirsim Alman sahibi Simon Springer için Christophe Ferland tarafından antrene ediliyor.2010 Arqana satışlarından 30,000 Euro’ya satın alınan safkan sahibine yaklaşık 400,000 Euro kazandırmış durumda.Deauville de katıldığı G3 Prix de Cabourg ve Longchamp taki Arc mitinginde Grup 1 Prix Jean-Luc Lagardere koşularını kazanarak büyük sükse yaptı.

Babası Hat Trick Japonların miladını değiştiren Sunday Silence oğlu olup geçen sezon ilk tayları koşmaya başlamıştır.İkili taylarında iyi bir kazanma yüzdesi olan aygırın en iyi oğlu şu anda Dabirsim diyebiliriz.Tayları daha çok mil yarışlarında başarılı oluyorlar.Şu anda 15,00 dolara Amerika Kentucky deki Gainesway de aşımlarına devam ediyor.Aygırın yarış kariyerin de ise Grup1 Hong Kong Mile galibiyeti vardır.Şu an kayıtlara geçen 26 adet koşmuş tayı bulunmakta.

Diğer ödül kazananlar ise French 1000 Guineas ve Oaks koşularını kazanan Golden Lilac yılın en iyi 3 yaşlı dişi safkanı seçilirken , Fransa Derby’si galibi Reliable Man Yılın en iyi 3 yaşlı erkek safkanı ve Grup1 English Champion Stakes’i kazanan Cirrus des Aigles ise Yılın En iyi yaşlı atı seçildiler.

Kerem Özbay

Dabirsim
Dabirsim
Reliable Man
Reliable Man
Cirrus des Aigles
Cirrus des Aigles
Golden Lilac
Golden Lilac

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?