Dai Jin oglu Girolamo Satılık

Dai Jin oglu Girolamo Satılık

23 Eylül 2012 Pazar günü Almanyada Cologne Hipodromu ’nda 50. kez düzenlenen Preis Von Europa (Gr1) koşusunu ülkemize aygır olarak kazandırılan Dai Jin oglu Girolamo jokey Andrasch Starke ile kazandı.

3 ve yukarı yaşlı safkan ingiliz atlarının katıldığı 2400 metre çim pistte koşulan yarışta Girolamo için bitiriş derecesi 2.26.37 gibi efsane bir derece oldu.

Koşuda Big Shuffle oglu Feuerblitz ikinci , High Chaparral oglu Araldo üçüncü ve Dubawi oglu Waldpark dördüncü oldular.

Girolamo ( Dai Jin – Golden Time / Surumu) pedigrisine sahip olup 8 Start (2 – 0 – 2) yarış totosu ve € 176,375 kazança ulaşmıştır.

2012 yılı Alman Derbisi’nde yakın ara fotofinish ile üçüncü olan Girolamo, ilk Grup 1 birinciliği Preis Von Europa koşusu ile elde etmiş oldu. Bu yarış ile birlikte ülkemizde aygır olarak bulunan Dai Jin içinde artık daha ciddi hayaller kurmak gerekli oldugunu düşünüyoruz.

Bu arada yetiştiricilerimizede 6 Ekim 2012 günü Saint-Cloud Arqana satışlarında Girolamo’nun 22 lot ile satışa sunulacagını bildirmek istiyorum. Preis Von Europa galibiyeti satışlardaki degerini inanılmaz katlayabilir. Aynı satışlarda çok güzel aygır ve kısrak olabilecek potansiyele sahip adaylarda bulunmaktadır. Yetiştiricilerimizin Arc koşusunu canlı izleyip eli boş dönmek bu haberden sonra artık olmaz diye düşünüyorum. Satış katologu için >> tıklayınız

Dai Jin hakkındaki ayrıntılı aygır analizi yazım için >> tıklayınız

Girolamo – Preis Von Europa 2012

Girolamo - Preis Von Europa 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?