Danedream – Grosser Preis Von Baden 2012

Danedream – Grosser Preis Von Baden 2012

2 Eylül 2012 günü Almanya Baden Baden’de düzenlenen LONGINES – GROSSER PREIS VON BADEN (Gr 1) koşusunu 2011 Arc galibi şampiyon kısrak Danedream, jokey A Starke ile kazandı. Böylece 2012 yılı Arc yarışına tekrar kazanıp duble yapmak için rakiplerine ciddi manada gözdagı verdi.

Enternasyonel yarış heyecanından dolayı atlamak istemedigim bir koşu olan Grosser Preis Von Badende favori Danedream birinciligi ile sevenlerini yine yanıltmadı. Koşuda ikinci ise 5 yaşındaki Ovambo Queen oldu. Koşunun diger sıraları bizi biraz ilgilendirebilir. Çünkü bu koşunun önemini artıran Alman Derbisinin ilk 3 sırasını oluşturan isimlerde start almıştı. Alman Derbi galibi Pastorius geçtigi akranlarını yine geçip üçüncü oldu. Alman Derbisi ikincisi Novellist ise dördüncü oldu. Alman Derbi üçüncüsü aygırlarımızdan Dai Jin oglu Girolamo ise beşinci oldu.

2400 metre mesafede çim pistte düzenlenen yarışta kazanan Danedream ( Lomitas — Danedrop / Danehill ) için müddet 2.36.23 olarak gerçekleşti. Danedream bu yarışla 17 Starts: 8 – 0 – 4 yarış totosu ve € 3,766,403 kazança ulaştı. Kazandıgı 8 galibiyetinin içinde 5 tane Gr1 koşu bulunmaktadır. Almanların muhteşem kısragının yeni hedefi kuşkusuz 7 Ekim 2012 tarihinde koşulucak L’Arc De Triomphe koşusu olucaktır.

Danedream – Grosser Preis Von Baden 2012 video :

Danedream
Danedream

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?