Daredevil aygır analiz

Daredevil aygır analiz

TJK yeni ingiliz aygırı Daredevil (More Than Ready – Chasethewildwind / Forty Niner)

Halo’dan dolayı en merak edilen ve en kapalı kutu olanı…

15 Şubat 2012 tarihinde doğan Daredevil’in babası; kendisi ve birçok yavrusu Gr1 koşu galibi olan çimci yavruları ile tanınan More Than Ready, annesi ise şampiyon safkan Forty Niner’ın 3 koşu galibi kızı Chasethewildwind’dir.

13 Eylül 2014 tarihinde ABD-Belmont Park’ta kariyerine kazanarak başlayan Daredevil ardından 4 Ekim’de Gr1 Champagne Stakes’te de zafere uzanıp 2’de 2 yaptı. Bu koşuda elde ettiği 107 Beyer hız rakamı, Champagne Stakes tarihinde son 20 yılın en yüksek rakamı olurken Daredevil aynı zamanda babası More Than Ready’nin de en hızlı 2 yaşlı taylarının başında geldiğini de kanıtladı. Ayrıca babasına özelikkle yüz hatları ve alın akıtması ile en benzeyen temsilcisidir.

3 yaşlılığında Gr2 Fasig-Tipton Swale Stakes’te ikincilik ve daha sonra Gr1 Wood Memorial Stakes’te dördüncülük elde eden Daredevil, yarış hayatını 5 koşuda 2 galibiyet,1 ikincilik ve 1 dördüncülük ile noktaladı.

2016 yılında haraya alınan ve ilk jenerasyon tayları bu yıl sahaya gelmeye başlayan Daredevil’in şu ana kadar 10 temsilcisi koşu kazanma başarısı gösterirken, aygırın en başarılı yavruları arasında 2 black type koşu galibi Deviant, Gr2 koşu plasesi bulunan Shedaresthedevil ve black type koşu plasesi bulunan Jewel of Arabia gibi isimler bulunmaktadır.

2020 yılında 8 yaşında ülkemizde ilk aşımlarını yapacak olan Super Saver için uygun kısrak pedigrileri ve kısrak babaları analizimiz için youtube kanalımızda yayınlanmıştır.

Super Saver

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?