Daredevil kızı Swiss Skydiver Alabama Stakes Gr1 kazandı

Daredevil kızı Swiss Skydiver Alabama Stakes Gr1 kazandı

Türkiye Jokey Kulübü ( TJK ) tarafından Amerika’dan transfer edilen başarılı ingiliz aygır Daredevil’in 2017 doğumlu kızı Swiss Skydiver , Alabama Stakes (Gr1) çok kolay kazandı.

Swiss Skydiver ( DAREDEVIL – EXPO GOLD / JOHANNESBURG / STRİKE THE GOLD ) pedigrisine sahip olup 9 (5-2-1-0) yarış totosuna sahip olup 952,980 $ dolar kazança ulaşmıştır. Ayrıca kazanan safkanın 1. kısrak babası JOHANNESBURG’a benzer aygır hatları ve 2. kısrak babası STRİKE THE GOLD ülkemizde aygırlık yapması nedeni ile gelecek için önemli ipuçları vermiştir.

Swiss Skydiver Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks (Gr. 2) ile ilk Grup galibiyetini almıştı. İkinci sınıf galibiyeti ise çok kolay kazandığı Santa Anita Oaks (Gr2) olmuştu . Ayrıca Blue Grass Stakes (Gr. 2) ikincisi ve Rachel Alexandra Stakes (Gr. 2) yarışında da üçüncülük yapmıştır.

Swiss Skydiver , 2018 yılı Keenland Eylül satışlarında sadece $35,000 dolara satın alınmıştır.

Birinci şanslı pozisyonda Alabama Stakes (Gr. 1) jokey Tyler Gaffalione ile kazanan Swiss Skydiver son virajla yarış liderliğini alıp kolay tempoda farkı artırarak gövde gösterisi yaptı. 3 yaşlı 7 adet dişi ingilizlerin mücadelesinde 2000 metre kum pistte 2.03.04 ile kazandı.

Kentucky Oaks (Gr1) yolunda 100 puanı daha hanesine yazdıran ve tablodaki liderliğini açık ara koruyan Swiss Skydiver için bir sonraki muhtemel yarışın bu yıl pandemi nedeniyle 4 Eylül gününe ertelenen Gr1 Kentucky Oaks olması bekleniyor.

Henüz Daredevil temsilcilerinin ilk jenerasyonu üç yaşlı olarak koşmakta olup Grup kazanan temsilcileri ; Swiss Skydiver – Alabama Stakes (Gr1), Gulfstream Park Oaks (Gr2) ve Santa Anita Oaks (Gr2) , Shedaresthedevil – Honeybee Stakes (Gr3) şeklindedir.

Swiss Skydiver – Alabama Stakes (Gr1)

Daredevil kızı Swiss Skydiver Alabama Stakes

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?