Daredevil ve Swiss Skydiver yıldızlaşıyor

Daredevil ve Swiss Skydiver yıldızlaşıyor

Türkiye Jokey Kulübü ( TJK ) tarafından Amerika’dan transfer edilen başarılı ingiliz aygır Daredevil’in 2017 doğumlu kızı Swiss Skydiver , Santa Anita Oaks (Gr2) çok kolay kazandı.

Swiss Skydiver ( DAREDEVIL – EXPO GOLD / JOHANNESBURG / STRİKE THE GOLD ) pedigrisine sahip olup 6 (3-1-1-0) yarış totosuna sahip olup $557,980 dolar kazança ulaşmıştır. Ayrıca kazanan safkanın 1. kısrak babası JOHANNESBURG’a benzer aygır hatları ve 2. kısrak babası STRİKE THE GOLD ülkemizde aygırlık yapması nedeni ile gelecek için önemli ipuçları vermiştir.

Swiss Skydiver Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks (Gr. 2) ile ilk Grup galibiyetini almıştı. İkinci sınıf galibiyeti ise Santa Anita Oaks (Gr2) oldu . Ayrıca Rachel Alexandra Stakes (Gr. 2) yarışında da üçüncülük yapmıştır.

Swiss Skydiver , 2018 yılı Keenland Eylül satışlarında sadece $35,000 dolara işlem görmüştür

3-5 oranla birinci şanslı pozisyonda Santa Anita Oaks (Gr. 2) jokey Mike Smith ile kazanan Swiss Skydiver tam bir beyaz bayrak ayna yarışı yaptı. 3 yaşlı 4 adet dişi ingilizlerin mücadelesinde 1700 metre kum pistte 1.43.20 ile kazandı. Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan yarış sonrası Swiss Skydiver için asıl hedef kuşkusuz Kentucky Oaks (Gr1) olması bekleniliyor.

Henüz Daredevil temsilcilerinin ilk jenerasyonu üç yaşlı olarak koşmakta olup Grup kazanan temsilcileri ; Swiss Skydiver – Gulfstream Park Oaks (Gr2) ve Santa Anita Oaks (Gr2) , Shedaresthedevil – Honeybee Stakes (Gr3) şeklindedir.

Swiss Skydiver – Santa Anita Oaks (Gr. 2)

Swiss Skydiver – Santa Anita Oaks

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?