Daredevil yavrusu Swiss Skydiver Gr2 kazandı

Daredevil yavrusu Swiss Skydiver Gr2 kazandı

Türkiye Jokey Kulübü ( TJK ) tarafından kısa bir süre önce Amerika’dan transfer edilen başarılı ingiliz aygır Daredevil’in 2017 doğumlu kızı Swiss Skydiver , Gulfstream Park Oaks (Gr2) kazandı.

Swiss Skydiver ( DAREDEVIL – EXPO GOLD / JOHANNESBURG / STRİKE THE GOLD ) pedigrisine sahip olup 5 (2-1-1-0) yarış totosuna sahip olup $197,980 dolar kazança ulaşmıştır. Ayrıca kazanan safkanın 1. kısrak babası JOHANNESBURG’a benzer aygır hatları ve 2. kısrak babası STRİKE THE GOLD ülkemizde aygırlık yapması nedeni ile gelecek için önemli ipuçları vermiştir.

Swiss Skydiver Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks (Gr. 2) ile ilk Grup galibiyetini almış oldu. Ayrıca Rachel Alexandra S. presented by Fasig-Tipton (Gr. 2) yarışında da üçüncülük yapmıştır.

Swiss Skydiver , 2018 yılı Keenland Eylül satışlarında sadece $35,000 dolara işlem görmüştür

9.10 oranla beşinci şanslı pozisyonda Gulfstream Park Oaks (Gr. 2) jokey Paco Lopez ile kazanan Swiss Skydiver tam bir beyaz bayrak ayna yarışı yaptı. 3 yaşlı dişi ingilizlerin mücadelesinde 1700 metre kum pistte 1.43.54 ile kazandı. Toplam ikramiyesi 200.000 dolar olan yarışta 115.000 dolar ekürisine kazandırdı.

Henüz Daredevil temsilcilerinin ilk jenerasyonu üç yaşlı olarak koşmakta olup Grup kazanan temsilcileri ; Swiss Skydiver – Gulfstream Park Oaks (Gr2) , Shedaresthedevil – Honeybee Stakes (Gr3) şeklindedir.

Swiss Skydiver – Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks (Gr. 2)

Swiss Skydiver - Fasig-Tipton Gulfstream Park Oaks

Daredevil için sene başında yaptığım aygır analiz videosu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?