Dehere torunu 2.2 milyon dolar etti

Dehere torunu 2.2 milyon dolar etti

Amerika ‘da süren 2013 yılı Eylül ayı Keeneland yearling satışlarında, TJK ingiliz aygırlarından Dehere torunu 2.200.000 dolardan satıldı.

541 lota kayıtlı (Indian Charlie-Take Charge Lady / Dehere) pedigrisine sahip 1 yaşındaki dişi yearling, Hill ‘n’ Dale Sales Agency tarafından satışa çıkarıldı. Bu dişi tayı tam 2.2 milyon dolarlık bedelle Whisper Hill Farm satın aldı.

Dişi yearlingin babası Indian Charlie , 1995 yılı doğumludur. Yarış yaşamında $616,120 kazanç elde eden aygır, Santa Anita Derby (Gr1) galibidir. Sahaya 12 jenerasyonu gelen aygırın, tam 64 sınıf galibi tay vermiş olup aygır kazanç hanesi 52,603,250 dolardır. Bazı başarılı yavruları ise ; Indian Blessing , Fleet Indian , Uncle Mo , Roxy Gap , Indiano şeklindedir. Indian Charlie tam zirve yaparken 2011 yılında ölmüştür. Ayrıca Indian Charlie ‘nin babası In Excess ‘in annesi KANTADO, aygırlarımızdan KANEKO ‘nun da ikinci annesidir.

Dehere kızı Take Charge Lady ise çok değerli bir isim olup yarış yaşamında yaklaşık 2,5 milyon dolarlık kazançı ve Gr1 galibiyetleri bulunan bir kısraktır. Bu kısrağın AP Indy ‘den olma Take Charge Indy isimli oğlu, Gr1 Florida Derby kazanmıştır. Ayrıca Unbridled’s Song’tan olma oğlu Will Take Charge isimli bir başka yavrusuda Gr1 Travers Stakes galibiyeti mevcuttur. Kısaca hem kendisi hemde iki farklı oğlu ile Gr1 kazanan Take Charge Lady gerçekten oldukça değerli bir annedir.

Dehere kısrak babası listelerinde toplamda torunları sayesinde 65 sınıf koşu galibi ve 82.000.000 $ aşan bir rakama ulaşmıştır. Amerikalılar Indian Charlie x Dehere çaprazlamasına 2.200.000 dolar veriyor ise bizde Kaneko x Dehere çaprazlaması üstüne çalışsak hiçte fena olmaz.

LOT 541 (Indian Charlie-Take Charge Lady / Dehere) Dişi yearlingin satış görüntülerini izlemek için >> tıklayınız
Dehere torunu
Will Take Charge
Will Take Charge - Travers Stakes 2013
Take Charge Indy
2012 Florida Derby - Take Charge Indy
Take Charge Lady
Take Charge Lady
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?