Diliran aygır oluyor

Diliran aygır oluyor

Şampiyon arap atı Diliran , 2020 yılında aygırlığa başlıyor.

Gülerce ekürinin ilgilileri tarafından sosyal medyadan duyurulan habere göre efsane Turbo ‘nun 5. yaşındaki oğlu Diliran artık koşmayacak.

Henüz 9 kez koşup ve genç yaşta aygırlığa ayrılması yetiştiricilik için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Selma Gülerce tarafından yetiştirilen ve sahibesi olduğu Diliran ( ae Turbo – Dürdane, Özgün) pedigrisine sahip olup 9 (6-1-1) yarış totosuna sahip olup bir kez tabeladan düşmüştür. Çimde 1 kez koşup üçüncü olan, kumda 3 kez birinci, sentetikte 3 kez birinci ve 1 kez ikinci olmuştur.

Sınıf galibiyetleri ise ; Kanuni Sultan Süleyman Koşusu (Gr1-1500m Sentetik) , Akbatur (Gr2-1500m sentetik), Mehmet Ali Kiper (Gr3-1400m kum), Karacaoğlan (Gr3-1400 kum) galibidir. Ayrıca Kanuni Sultan Süleyman Koşusu (Gr1-1500m Sentetik) birde ikinciliği bulunur.

Diliran ikinci anneden Saburay, Serteser ve üçüncü anneden Sarar gibi önemli isimler ile akrabadır. Baba Turbo ise yarış hayatı boyunca start aldığı 31 yarışın 28’inden galibiyetle ayrılan, 7 kez Gr1 galibiyeti elde etmiş, Enternasyonal yarış galibi efsane arap atıdır. İlk jenerasyon tayları 2015 yılında koşmaya başlayan aygırın bugüne dek 5 Gr1 temsilcisi vardır.

diliran

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?