Divine River – Nadas Koşusu 2013

Divine River – Nadas Koşusu 2013

Tjk tarafından 5 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Nadas Koşusu ‘nu (Kv8/L), Nevzat Seyok ekürisine ait olan Divine River (Divine Light – Wanganui River / Unfuwain) isimli ingiliz kısrağı jokey Ayhan Kurşun ile kazandı.

1600 metre çim pistteki yarış sonrası 1.36.70 gibi bir derece ile bekleme yaparak kazanan Divine River için ganyan 2.90 idi. Koşuda Tearra (Langfuhr-Shapes And Shadows) ikinci, Mara Despina (Oratorio-Dance To The Band/Kingmambo) üçüncü ve Pan Amore (Unaccounted For-İlitya/Fantastic Fellow) isimli kısraklarda dördüncü olarak tamamladılar. Koşunun farkları ise 1 Boy-Yarım Boy-Baş şeklinde gerçekleşti.

Divine River (Divine Light – Wanganui River / Unfuwain ) pedigrisine sahip olup 8. startınında ikinci galibiyetini elde etti. Kazançı 129.200 TL’ye ulaşan kısrak ilk kez sınıf koşu kazandı. Bu kısrak , Gazi (Gr1) galibi Pan River, grup plaseleri bulunan King River, Kv galipleri River Queen ve Volda River ile anne kardeştir. Bu galibiyetle safkanın muhtemelen ekürisi Pancar ile beraber Dişi Tay Deneme koşusuna katılması bekleniliyor.

Divine River - Nadas Koşusu 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?