Dubai World Cup 2012 Sonuçları

Dubai World Cup 2012 Sonuçları

31 Mart 2012 Dubai Meydan Pistinde birbirinden güzel yarışlar vardı. Bunlardan en önemlisi toplam 10 milyon dolar ödüllü Dubai World Cup koşusunda ev sahibi Godolphin ekürisinden 8 numaralı MONTEROSSO jokey Mickael Barzalona ile kazandı.

dubai world cup 2012 monterosso

Monterosso, 2011 yılında da Dubai World Cup koşmuş ve üçüncü olmuştu. Safkan adeta geçen senenin rövanşını alırken 2006 yılından beri bu koşuya hasret Godolphin ekürisinide sevindirdi. Koşuya 4 eküri katılan Godolphin takımı aynı zamanda adeta resmi geçit yaptılar. Çünkü koşunun ikincisi Capponi’de mavi forma taşıyordu. Koşudan üçüncü Planteur ayrılırken, koşuda favori çıkan isimlerden So You Think dördüncü oldu. 2000 metre kum pistte müddet 2:02:67 olurken koşunun birincilik ödülü 6 milyon dolardı. Koşuda en büyük hüzünü hiç kuşkusuz Japonlar ve Amerikalılar yaşadı. Geçen sene ikili bitiren Japonlar bu sene üç safkanı ilede ilk dörde giremediler. Amerika Takımından müthiş kısrak Royal Delta dokuzuncu, bayan jokeyli Game On Dude ise onikinci oldu.

2012 Dubai World Cup – Monterosso

Dubai Sheema Classic ise günün 5 milyon dolar ödüllü iki yarışından biriydi. Ülkemizde altılı ganyanın beşinci ayagını oluşturan yarışta adeta bir jokeyin yarışı nasıl aldıgının dersi vardı. Koşu öncesi iki favorinin ilk ikiye girdigi yarışta, St Nicholas Abbey son düzlükte yer ararken Cirrus Des Aigles jokeyi Olivier Peslier dogru zamanlaması ile birinci bitirdi. 2410 metre çim pistte derece 2:31:30 oldu.

2012 Dubai Sheema Classic – Cirrus Des Aigles

Ülkemizde dördüncü ayak olarak koşulan 5 milyon dolar ödüllü Dubai Duty Free koşusunda ise adeta son virajı lider dönüp düzlükte tek başına yarış yapan Cityscape jokey James Doyle ile gösterişli bir yarış kazandı. Juddmonte Farms bu galibiyetle Frankel’in sahalara dönmesine 1 ay kala güzel bir moral buldu. 1800 metre çim pistte müddet ise 1:48:65 oldu. Koşuda favorilerden Mutahadee ikinci olurken, Dubaide Mike de Kock bu gece galibiyet çıkaramadı. Ülkemizde Topkapı koşusu kazanan Musir ise altıncı oldu.

2012 Dubai Duty Free – Cityscape

2 milyon dolar ödüllü ülkemizde altılı ganyanın üçüncü ayagı Dubai Golden Shaheen koşusunda ise zafer, jokey Kieren Fallon ile Krypton Factor isimli safkanın oldu. Geçen sene bu koşuyu kazanan ve bu seneninde favorilerinden Rocket Man ise ikinci oldu. Amerikalıların iddalı ismi The Factor ise altıncı olarak hayal kırıklıgı yarattı.

2012 Dubai Golden Shaheen – Krypton Factor

Ülkemiz açısından altılının ikinci ayagı, Al Quoz Sprint koşusunda ise en dış kulvardan adeta fırtına gibi gelen Ortensia jokey Craig Williams ile bu koşuyu kazandı. 1000 metre çim pistte derece 0:57:98 oldu. Koşunun favorilerinden Sole Power ikinci ve diger favori Joy And Fun ise üçüncü oldu.

2012 Al Quoz Sprint – Ortensia

2 milyon dolar ödüllü ülkemizde altılı ganyanın ilk ayagı olan UAE Derby koşusunda Daddy Long Legs ile Coolmore ekibinin yüzü güldü. Daddy Long Legs bu koşuyu Colm O’Donoghue ile 1900 metre kum pistte 1:58:35 ile kazandı. Ekürisi Wrote ise üçüncü olurken ,k oşunun ikincisi ise Yang Tse Kiang oldu.

2012 UAE Derby – Daddy Long Legs

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?