Dubaide Good Curry ikinci oldu

Dubaide Good Curry ikinci oldu

Dubai 2019 Super Saturday yarış festivalinde 9 Mart Cumartesi , Burj Nahaar (Gr3) koşusunu Muntazah , jokey Jim Crowley ile kazandı. Koşu 1600 metre kumda gerçekleşirken kazanan safkan pist rekoru kırarak 1:34:99 yaptı. Muntazah son düzlükte uzak ara kazanır iken adeta ekranlardaki diğer safkanları izlememize izin vermedi.

Ülkemizden bu yarışa katılan Good Curry bu önemli yarışta ikinci olarak önemli bir başarı elde etti ve 70,000 dolarlık ( yaklaşık 380 bin TL denk gelir ki ülkemizdeki Gr1 birincilik ödülüne yakın bir miktar) bir ikramiyeyi ekürisine kazandırdı. Geçtiği safkanlar arasında Gr3 galibi Secret Ambition , Gr3 galibi ve Gr1 dördüncüsü olan Axelrod, Gr2 ve Gr3 kazanmış Heavy Metal bulunuyor. Bu durum Good Curry için ulusal anlamda prestij ve aynı zamanda aygırlık kariyeri için önemli bir vitrin açmış oldu. Temsilcimiz için muhtemelen bir sonraki durak 30 Mart Cumartesi GR2 Godolphin Mile olacaktır.

Toplam ikramiyesi 350.000 dolar olan koşudan , ünlü Hamdan bin Rashid Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu yarışın ağır favorisi Muntazah ( Dubawi – Rumoush / Rahy ) uzak ara kazanır iken ülkemizi temsilen kendisine uygun stili ile 7 yaşındaki Good Curry ( Sharp Humor – Laud / Honour And Glory ) ikinci , Musawaat ( Equiano – Starry Sky / OASIS DREAM ) üçüncü ve starttan geç çıkan 9 yaşındaki Heavy Metal ( Exceed And Excel – Rock Opera / Lecture ) dördüncü ayrıldı.

Aklıma ne geliyor … HEAVY METAL startta kalacağına MUNTAZAH startta kalsa idi ikinci olan GOOD CURRY şu an Gr3 Burj Nahaar’ı kazanmış olur muydu ?

Bu güzel ve onurlu geceyi bizlere yaşattıkları için tüm Hadioğlu ekürisi ve safkanın tüm ilgililerini tebrik ediyoruz.

Muntazah – Burj Nahaar 2019 (Gr3)

Muntazah – Burj Nahaar 2019
Muntazah – Burj Nahaar 2019

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?