Dünya Fair Play Ödülü Erhan Yavuz’un

Dünya Fair Play Ödülü Erhan Yavuz’un

Avusturya‘nın Innsbruck kentinde toplanan Dünya Fair Play Konseyi, 2011 yılı süresince dünyadaki fair play ödüllerini belirledi ve davranış dalında büyük ödülü jokey Erhan Yavuz kazandı. Konsey futbolcu Turgay Bahadır ‘a da yine aynı dalda kutlama mektubu verilmesini kararlaştırdı.

Jokey Erhan Yavuz ise; “Çok mutlu ve gururluyum.Açıkçası dün Izmir’de kaybettiğim yarıştan sonra moralim çok bozuktu. Fakat Fair Play ödülünü kazandığımı öğrenince çok mutlu oldum. Türkiye’de bu ödülü alacağımı umuyordum, ancak bu ödüle dünya çapında seçilmek beni son derece mutlu etti. Ayrıca bu ödülün dünyada ilk defa bir jokeye veriliyor olması, bir Türk jokeyi olarak beni çok mutlu etti.

Ben o koşuda yapmam gerekeni yaptım. Halis ağabeyin canı o an için bana emanetti, göz ardı edemezdim. Her gün bir çok yarışta at biniyoruz ve bazen tehlikeler yaşayabiliyoruz . Benim bu davranışım umarım özellikle genç apranti kardeşlerimize örnek olur.Bugün olsa hiç düşünmeden yine aynı hareketi yaparım.” dedi.

Ödüller ise Nisan ayında Macaristan‘ın başkenti Budapeşte‘de törenle verilecektir.HorseTurk olarak jokey Erhan Yavuz ve futbolcu Turgay Bahadır‘ı tebrik ederiz.

jokey erhan yavuz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?