Earl Of Tinsdal – Gran Premio Di Milano 2012

Earl Of Tinsdal – Gran Premio Di Milano 2012

Bu Üçlüye Dikkat ( Earl Of Tinsdal – Black Sam Bellamy – Galileo )

İtalyada 10 Haziran 2012 günü düzenlenen Gran Premio Di Milano (Gr1) yarışını, Earl Of Tinsdal (GER) beyaz bayrak ayna yaparak jokey William Buick ile kazandı.

San Siro’da 2400 metre çim pistteki koşu 3 ve yukarı yaşlı ingiliz atlarına aittir. Earl Of Tinsdal koşuyu 2.30.00 lık derece ile kazanırken oldukça gösterişliydi.

Earl Of Tinsdal ( Black Sam Bellamy (IRE) – Earthly Paradise (GER) / Dashing Blade) pedigrisine sahip olup kazandıgı bu yarışla ikinci Gr1 galibiyeti elde etti. Safkan geçen sene Almanyada Rheinland-Pokal (GR 1) koşusunuda 2400 metrede kazanmıştı. Ayrıca Deutsches Derby (Almanya Derbisi) ikincisidir. Safkanın 8 startta 4 birinciligi bulunuyor ve Almanya’nın en önemli stayer adaylarından.

Earl Of Tinsdal ‘ın babası Black Sam Bellamy efsane Galileo ‘nun öz kardeşidir , Gr1 galibidir ve İngilterede Shade Oak Stud harasında GBP 4,000 ücreti ile aşım yapmaktadır. Öz abisi Galileo kadar yakışıklı olan ve henüz 13 yaşında olan olan aygır için acaba diyorum… Özellikle Black Sam Bellamy yakışıklılıgını tümüyle ile oglu Earl Of Tinsdal ‘a fazlasıyla devretmiş.

2012 Gran Premio Di Milano – Earl Of Tinsdal video

Earl Of Tinsdal ahır görüntüleri

Earl Of Tinsdal (Küçük Resim) – Black Sam Bellamy
f

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?