Ebru Gündeş’in atı Dutyfree kazandı

Ebru Gündeş’in atı Dutyfree kazandı

TJK tarafından 9 Mart 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Galata Kulesi Koşusu ‘nu (A3) Ebru Gündeş Sarraf ‘ın DUTYFREE ( Luxor – Freezone / Wolf ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. Dutyfree , 1500 metre sentetik kum pistte 1.29.67 ’lik derece yaparak zafere ulaştı. Özellikle yarışın ağır favorisi Astrakhan yine bu mesafede başarılı olamaz iken daha önce geçildiği Hayri Baba ‘ya bir kez daha avlandı. Dutyfree ise yeni ilgililerinde 11 yarış ve yaklaşık 11 ay sonra ilk kez kazanmayı başardı.

Dört ve daha yukarı yaşlı 7 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, HAYRİ BABA (Distant Relative-Rettin/Down The Flag) ikinci olurken, ASTRAKHAN (Sri Pekan-Primelta/Primo Dominie) üçüncü, DISTANT FLIGHT (Distant Relative-Fantasy Flyer/Lear Fan) da dördüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşunun farkları 2 Boy – 5 Boy – 1.5 Boy şeklinde gerçekleşti. Koşuda ilk dörde giren üç safkanın kanlarında Distant Relative ismine rastlanması olayın diğer önemli bir kısmıdır.

Dutyfree bu yarış ile 26. startında 7. birinciliğini elde etti. Safkan şu ana kadar sınıf koşu olarak 1 adet (Gr1) , 1 adet (G3) , 3 adet (A3) ve 1 adet (Kv8/L) bir koşu kazanırken, toplam kazançı ise 1.099.948,25 TL TL oldu. Dutyfree elde ettiği 7 birinciliğinin 6 adeti Selim Kaya ile kazanılmıştır.

Dutyfree – Galata Kulesi Koşusu 2013
Dutyfree -  Galata Kulesi Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?