El Conquerador – Mevlana Koşusu 2013

El Conquerador – Mevlana Koşusu 2013

TJK tarafından 16 Mart 2013 günü İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Mevlana Koşusu ‘nu (A3) Murat Kadaifçioğlu ‘nun El Conquerador ( Okawango – Adhaaba / Dayjur ) isimli safkanı jokey Selim Kaya ile kazandı. El Conquerador , 1500 metre sentetik kum pistte 1.30.64 ’lük derece yaparak zafere ulaştı.

Özellikle yarışın ağır favorisi Luca Brasi koşuya önde tempo vermiş ve son düzlükte tökezleyerek devrilmesi ile koşuyu tamamlayamamıştır. İlk kontroller sonuçu Luca Brasi ‘nin ayağı kırıldığından uyutulur iken safkanın başarılı jokeyi Halis Karataş ise herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı ve tedbir amaçlı rapor aldığını belirtelim. Buradan hem Adil Mert Kaya ve Halis Karataş ‘ın ailesi ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

3 yaşlı 4 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda, Yeşey ( Victory Gallop – Siyah Beyaz / Distant Relative ) ikinci olurken, Sarılar Runner ( Okawango – Sarılar Güzeli / Mujtahid ) ‘da üçüncü oldular. Birincilik ikramiyesi 92.500 TL olan koşunun farkları 5 Boy – 3 Boy şeklinde gerçekleşti. El Conquerador bu yarış ile 7. start alıp (2-4-0) yarış totosuna ve 288.500 TL kazança ulaşmış oldu.

El Conquerador – Mevlana Koşusu 2013
El Conquerador - Mevlana Koşusu 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?