Elevato – Hikmet T. Ataman Koşusu 2013

Elevato – Hikmet T. Ataman Koşusu 2013

TJK tarafından 26 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu ‘nda düzenlenen Hikmet T. Ataman Koşusu ‘nu (Kv7) , Necati Demirkol ekürisinden Elevato isimli safkanı jokey Harun Kılıçarslan ile kazandı. Kazanan için 2100 metre çim pistte 2.14.27 ‘lik bir derece gerçekleşti.

2013 Gazi Koşusu öncesi önemli bir prova koşusu olan yarışta, 4.95 ganyan oranıyla kazanan Elevato (Kaneko – Zeynep Hanım / Distant Relative) olur iken 9’uncu startında 3’üncü birinciliğine ulaştı. Kazanç hanesi ise toplam 108.000 TL oldu. Safkanın soy ağacı incelendiğinde aslında çok uzun mesafelere yatkın gözükmese de adeta yüreğiyle bu açığı fazlasıyla kapatmaktadır. Kaneko ‘nun Gr1 kazanan yavrusu Şeker Remziye ile Elevato aynı kısrak babasına sahip olmasıda dikkat çeken bir başka ayrıntı.

Tekrar Hikmet T. Ataman koşusunu dönersek 3 yaşlı İngiliz atlarının birincilik mücadelesinde PAN AMORE (Unaccounted For-İlitya/Fantastic Fellow) ikinci olurken, SEMAHAT (Bin Ajwaad-Eleonor/Eagle Eyed) üçüncü, DIVINE RIVER (Divine Light-Wanganui River/Unfuwain) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları Burun – 1 Boy – 1.5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Elevato – Hikmet T. Ataman Koşusu 2013 (Kv7) >> Koşuyu İzlemek için : >> tıklayınız. (Click to Watch Race Replay)
Elevato – Hikmet T. Ataman Koşusu 2013
Elevato - Hikmet T. Ataman Koşusu 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?