Enyalios – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2014

Enyalios – Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2014

2014 Gazi Koşusu hazırlıkları kapsamında TJK tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Koşusu‘nu (Gr2), Hayrettin Karamazı ekürisinden ENYALIOS isimli safkanı jokey Gökhan Kocakaya ile kazandı. 2200 metre çim pistte 2.21.53’lik derece yaparak kazanan safkan için 2.35 ganyanı buluyordu. Gazi Koşusuna taksidi yatan ve handikap puanı yeterli olan safkanın muhtemelen büyük derbide start alması bekleniliyor. Geçen sene Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nu kazanan Divine Heart, ardından Gazi derbisini kazanmıştı.

2014 Gazi Koşusu öncesi için Ankaradan son bilet niteliginde olan Mehmet Akif Ersoy Koşusunda, BE MY SHADOW ( Kurtaran – Vettori Call / Vettori ) ikinci , BLACK KING ( Perfect Storm – Isle Of Palms / Caerleon ) üçüncü ve MITELO ( Out Of Control – Truce / Nashwan ) ise dördüncü oldular. Koşunun farkları ise 3 Boy – Boyun – Boyun şeklinde gerçekleşti.

Enyalios ( Win River Win – Gagkoş / Bijou D’inde) pedigrisine sahip olup 12. startında 4. birinciliğini elde etti. Safkanın yarış totosu 12 Start (4-4-1-1) olup kazançı ise 412.600 TL ye yükseldi. Daha önce Kv7 Ali Orhan Birol Koşusu koşu kazanan safkan, böylece en yüksek vasıftaki galibiyetini elde etti.

2014 Mehmet Akif Ersoy Koşusu – Enyalios (Gr2)

Enyalios - Mehmet Akif Ersoy Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?