Es Es Runner – Kraliçe II. Elizabeth Koşusu 2013

Es Es Runner – Kraliçe II. Elizabeth Koşusu 2013

TJK tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde Ankara 75. Yıl hipodromunda düzenlenen Uluslararası Kraliçe II. Elizabeth Koşusu‘nu (Gr2), Baran Cemiloğlu ekürisine ait olan Es Es Runner (d.a. Cuvee- Orindinki / Mountain Cat ) isimli ingiliz tayı jokey Ahmet Çelik ile kazandı. Geçen sene bu koşuyu Sarılar Runner ile kazanan Cemiloğlu ekürisi , 2014 yılında da bu başarıyı tekrar ederse Kraliçe tarafından yaptırılmış som altın kupanın da sahibi olacaktır.

1400 metre çim pistteki yarış sonrası 1.24.25 gibi bir derece ile kazanan Es Es Runner için ganyan 2.60 idi. Birincilik ikramiyesi 147.000 TL olan koşuda LYRIC (Yavuzkaya-Lasha/COZZENE) ikinci, koşunun favorisi WARRIOR PRINCESS (Sri Pekan-Woodmans Girl /WOODMAN ) üçüncü, koşuya tempo veren KÜÇÜK MATRA (Perfecto-Miss Nancy/COMMON GROUNDS)ise dördüncü oldular. Yarışta farklar 1 Boy-Yarım Boy-Boyun şeklinde oluştu.

Es Es Runner ( Cuvee – Orindinki / Mountain Cat ) pedigrisine sahip tay, bu koşuyla yarış totosu 4 start (2-0-2) ve kazançıda 232.900 TL’ ye ulaştı. İlk kez grup koşu Es Es Runner, babası Cuvee’nin Eylül 2013 itibariyle ülkemizdeki en yüksek vasıflı yavrusu konumuna ulaşmıştır. Anne Oridinki hiç start almadan damızlığa ayrılmış bir kısraktır. Start almadan damızlığa ayrılan kısrakların annelik potansiyelleri her zaman üst düzey olduğunu analizlerimizde defalarca söylemiştik. Oridinki ‘nin annesi Antakiya ise oldukça başarılı bir anneydi. Çünkü Demil ve Charlie Brown gibi çok yetenekli isimleri vermiştir. Oldukça güzel bir anne nesline sahip Es Es Runner gerek baba gerekse de anne hattından aldığı erken gelişim özelliklerini başarı ile sergilemekte olup 4×4 BLUSHING GROOM üzerine inbreeding edilmiştir.

Es Es Runner – Kraliçe II. Elizabeth Koşusu 2013 (Gr2 + Race Replay) izlemek için >> tıklayınız
Es Es Runner - Kraliçe II. Elizabeth Koşusu 2013
Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?