Fallen For You – Coronation Stakes 2012

Fallen For You – Coronation Stakes 2012

22 Haziran 2012 Royal Ascot festivalinin dördüncü gününün tek (Gr1) yarışı olan ve dişilere ait Coronation Stakes koşusunu, Fallen For You isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlandı. 1600 metre çim pistte müddet ise 1.42.95 olarak gerçekleşti. Safkanın koşu sonrası birincilik oranı 12-1 idi.

Coronation Stakes koşusunda, 11-1 oranlı Starscope (by Selkirk ) ikinci ve Godolphin ekürisinden 11-1 oranlı Irish History (by Dubawi) ise üçüncü oldu. Koşunun 9-4 oranla favorisi ve bu senenin İngiltere Dişi Tay Deneme galibi Homecoming Queen ise sekizinci olarak hayal kırıklıgı yaşattı. İrlanda Dişi Tay Deneme galibi olan Samitar ise dördüncü olur iken Homecoming Queen’i bir kez daha geçmeyi başardı.

Normandie Stud ekürisinin sahibi oldugu ve John Gosden tarafından antre edilen Fallen For You, Coronation Stakes’te jokey William Buick ile mücadele etti.

Fallen For You ( Dansili – Fallen Star / Brief Truce ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 6 Start (3-1-0) yarış totosuna ve £183,240 kazança ulaştı. Fallen For You yine bu koşuyla ilk kez Gr1 kazanıdı.

Dansili için özel bir anektod ise aynı gün yapılan ve ikinci önemli yarış olan King Edward VII Stakes (Gr2) koşusunu kazanan Thomas Chippendale isimli safkanında babasıdır. Böylece Dansili aygır olarak, Royal Ascotun dördüncü gününde önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Fallen For You – Coronation Stakes 2012 video

Fallen For You - Coronation Stakes 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?