Famous Name International Stakes ile üçledi

Famous Name International Stakes ile üçledi

1 Temmuz 2012 İrlanda Curragh ‘da düzenlenen ve ülkemizi yurt dısında başarı ile temsil eden Aracı ekürisinin safkanlarından Native Khan ‘nında start aldıgı Friarstown Stud International Stakes (Gr 3) koşusunu, Famous Name isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlandı. 2000 metre çim pistte müddet ise 2.14.49 olarak gerçekleşti. Safkanın koşu sonrası birincilik oranı 7-4 idi. Famous Name bu koşuyla beraber 2009-2011 ve 2012 yıllarında International Stakes koşularını kazanırken adeta bu yarışlara abone oldu. 2010 yılı ise bu koşuyu tercihlememişti.

International Stakes koşusunda, 7-1 oranlı Defining Year (by Hawk Wing ) ikinci ve Aracı ekürisinden 5-1 oranlı ikinci favori olan Native Khan (by Azamour) ise üçüncü oldu. Koşuda Bob Le Beau isimli safkan koşmadı.

Khalid Abdullah ekürisinin sahibi oldugu ve Juddmonte Farms Ltd tarafından yetiştirilen Famous Name, International Stakes ‘te jokey P J Smullen ile mücadele etti.

Famous Name ( Dansili — Fame At Last / Quest For Fame ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 34 Start (17-8-5) yarış totosuna ve 1,135,562 Euro kazança ulaştı.

Native Khan ise uzun ara sonra 4 yaşlı olarak aldıgı ilk startında üçüncü olup nefes açarken, yeni antrenörü John M Oxx idaresinde bundan sonraki hedeflerin herşeyin yolunda gitmesi halinde 26 Temmuzdaki Meld Stakes (Gr 3) ve 8 Eylüldeki Irish Champion Stakes (Gr 1) koşuları olması bekleniliyor. Bugün için düzlükte hiç etkili olamayan safkanımız için pistin agır oluşu ve verilen uzun aradan etkilenmiş olmasını umuyoruz.

Famous Name – International Stakes 2012 video
http://www.youtube.com/watch?v=u9cAqM3Re0I

Famous Name - International Stakes 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?