Famous Name TJK koşusunda da 3 ledi

Famous Name TJK koşusunda da 3 ledi

26 Temmuz 2012 İrlanda Leopardstown ‘da düzenlenen ve ülkemizi yurt dısında başarı ile temsil eden Aracı ekürisinin safkanlarından Native Khan ‘nında start aldıgı JOCKEY CLUB OF TURKEY MELD STAKES (Gr 3) koşusunu, Famous Name isimli safkanın galibiyeti ile sonuçlandı. 1800 metre çim pistte müddet ise 1.54.60 olarak gerçekleşti. Safkanın koşu sonrası birincilik oranı 3-1 ile favori idi. Famous Name bu koşuyla beraber 2010-2011 ve 2012 yıllarında JOCKEY CLUB OF TURKEY MELD STAKES koşularını üst üste kazanırken adeta bu yarışlara abone oldu. Hatırlanacagı üzere aynı safkan bundan önce kazandıgı International Stakes koşusunda 2009-2011-2012 yıllarında kazanmıştı. Ekip gerçekten safkanlarını çok iyi tanıyor.

Acaba TJK bu tip koşuları düzenlemenin yanında Famous Name gibi bir safkanı, aygır olarak haklarını satın almak için girişimde bulunuyor mu ? Kupa seranomilerinde tam 3 sene safkanın ilgilileri ile bu konuda ne kadar temasta bulunuklarını gerçekten merak ediyoruz ?

Aracı ekürisinden 4-1 oranlı ikinci favori olan Native Khan (by Azamour) ise bir önceki yarışında geçildigi rakibine yine geçilip tekrar üçüncü oldu.

Khalid Abdullah ekürisinin sahibi oldugu ve Juddmonte Farms Ltd tarafından yetiştirilen Famous Name, jokey P J Smullen ile mücadele etmişti.

Famous Name ( Dansili — Fame At Last / Quest For Fame ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 35 Start (18-8-5) yarış totosuna ve 1,160,203 £ kazança ulaştı.

Famous Name - JOCKEY CLUB OF TURKEY MELD STAKES 2012

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?