Ferit Baba – Haralar Koşusu 2020

Ferit Baba – Haralar Koşusu 2020

TJK tarafından 13 Aralık 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi hipodromunda düzenlenen Haralar Koşusu‘nu (Gr1), Ömer Yardımcı‘nın sahibi olduğu, M. Ali Yardımcı yetiştirmesi Ferit Baba ( Son Martı – Yardımcı Gülü / Emirbey ) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı.

Eyyüp Yardımcı’nın antrenörlüğünü üstlendiği kır erkek tayın bugünkü başarılı performansıyla elde ettiği galibiyet, kariyerinin ilk Gr1 zaferi olarak kayıtlara geçerken, son olarak start aldığı ve birincilikle noktaladığı Gr2 Akbatur Koşusu ile birlikte üst üste ikinci Grup yarış galibiyetini elde etmiş oldu.

Bu yarış ile jokey Ferit Yardımcı ilk kez Gr1 , Ferit Baba ilk Gr1 , Ferit Baba’nın babası Son Martı aygır olarak ilk Gr1 zaferine ulaştılar.

Arap tayları için sezonun en önemli mücadelelerinden biri olan bu yarışta kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer bulan safkan ise jokeyi Barış Kurdu idaresindeki Hızlı Ahmet ( Özgünhan – Arcivan / Atak) oldu. Gökhan Kocakaya ile start alan favorilerden Gülhatmi ( Tamerinoğlu – Dahi / Bilgin) üçüncü sırada yer alırken, Gardal Gülü ( Uçanbey – Çatıraykızı / Benim Oğlum) jokeyi Mehmet Kaya idaresinde mücadeleyi dördüncü olarak tamamladı. Bu önemli mücadelenin beşincisi ise Akın Sözen ile start alan Sancar ( Altaha – Rengin / Halid) oldu.

Koşunun galibi Ferit Baba için bitiriş derecesi 1.32.73 olurken, farklar Boyun – Baş – 1,5 Boy – 1 Boy şeklinde oluştu.

Ferit Baba – Haralar Koşusu 2020 (GR1)
https://www.youtube.com/watch?v=cSJfv2SNxAA
Ferit Baba - Haralar Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?