Fly By Me , Dubai’den vazgeçti

 Fly By Me , Dubai’den vazgeçti

2014 yılı Dubai at yarışlarına nihayet bir Türk yetiştirmesi olan Fly By Me isimli safkanın başvurusu geçte olsa kabul edildi.

Fly By Me kendisine verilecek handikap puanına göre muhtemelen bir veya iki hazırlık koşusu koşarak final mitingine katılmaya çalışacaktır. Mehmet Ün ve Barış Kaya ekürisin sahibi olduğu Fly By Me, Türkiye’de 127 handikap puanına sahiptir. Ekürinin cesaretinden dolayı tebrik ederiz.

Fly By Me ( Karabeyhan – Lady Fi / Among Men) pedigrisine sahip olup , 14 start (8-1-2) yarış totosu ve 1.753.400 TL kazançı bulunuyor. Safkanın sınıf galibiyetleri arasında 2013 Cumhurbaşkanlığı Kupası (Gr1), 2013 Erkek Tay Deneme (Gr1) , 2013 Ankara Koşusu (Gr1) , 2012 Sakarya Koşusu (Gr2) , 2013 Kocatepe Koşusu (Gr3) ve 2012 Joe Clarke Koşusu (Kv8/L) bulunmaktadır. Üçlü taç’ın ilk ayağı olan Erkek Tay Denemede zafere uçan şampiyon, üçüncü ayağı olan Ankara Koşusu galibidir. Safkan, üçlü taçın ikinci ve en önemli ayağı olan Gazi Koşusunda sadece istediği sonuçu alamamıştır. Babası Karabeyhan’ın ilk Gr1 galibi yavrusu olan Fly By Me, 2013 yılında 10 kez koşup 5 kez kazanmayı başarmış bir isimdir.

NOT : Dubai’de sezonun başlamış olması ve Fly By Me ‘nin karantina süreçi nedeniyle dahada zaman kaybedeceğinden muhtemelen Dubai’ye gitmeyeceği bekleniyordu. Gecikmeli başvuru onay işlemi nedeni ve ilgililerinden alınan bilgiye göre safkan Dubai’de koşmayacaktır.

FLY BY ME DUBAİ

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?