Forever Here – Toroslar Koşusu 2016

Forever Here – Toroslar Koşusu 2016

30 Ocak Cumartesi akşamı Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen Toroslar Koşusunu ( Açık Gr2 ) , Deniz Kurtel ekürisinden Forever Here ( Lion Heart – Güldemin Kızı / Manila ) isimli safkan jokeyi Halis Karataş ile kazandı. Forever Here kaba kumda 7. kez koşup 5. kez kazandı.

1500 metre mesafede kum pistte gerçekleştirilen yarışta 3 yaşlı 4 İngiliz tayı start aldı. Birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşuda Kurtel ekürisine ait ve kazanan safkanın da babadan kardeşi olan SON OF A LEGAND ( Lion Heart – Filik / EAGLE EYED ) ikinci, KREACHER ( Dehere – Aces Dancing / BIG SHUFFLE) üçüncü ve FLYING BIRD ( Lion Heart – Mary Kies / OPENING VERSE) ise dördüncü oldular.

Kazanan FOREVER HERE için koşunun bitiriş derecesi 1.28.28 olurken, farklar boyun – 2,5 boy – 4 boy şeklinde oluşmuştur. Forever Here bu koşuyla 11. kez start alır iken 11 (5-1-4-0) yarış totosuna ve 552.300 TL kazança ulaştı. Safkan ilk defa Gr2 seviyesinde yarış kazandı ve ayrıca 2 adet A3 galibiyeti de mevcuttur.

Forever Here babası Lion Heart yurt dışında 2005 yılında haraya alınıp ülkemizde ise 2010 yılında hara kadrosuna dahil edilmiştir. Gerek yarış kariyeri, gerekse yurt dışındaki aygır kariyeri önemli başarılarla doludur. Ülkemizde Lion Wind, Manoush, The Daughter Son, Adonisim, Yes Of Afrika, İlkaan, Magic Moment, Dracarys ve Çar Brusk aygırın başarılı temsilcilerinden bazılarıdır. Her ne kadar beklenilen başarıyı tam olarak gösteremese de ülkemizdeki en yüksek aşım bedelleri ile uzun yıllar aşım yapmıştır.

Forever Here annesi Güldemin Kızı üretken bir nesil olan Tarsus ve Burano gibi atlarla aynı anne hattından gelmektedir. Kısrak babası Manila ise zaman zaman kısrak babası olarak iyi çıkışlar yapabilen ilginç bir aygırdır.

Forever Here

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?