Frankel Mayıs Ayın da Dönüyor

Frankel Mayıs Ayın da Dönüyor

Tüm dünyanın merakla izlediği gelmiş geçmiş en iyi mil atlarından biri olarak adlandırılan Frankel antrenörü SIR HENRY CECIL‘in yaptığı açıklamaya göre 19 Mayıs ta Newbury pistinde yapılacak olan Lockinge Stakes koşusu ile 2012 sezonunu açacağı açıklandı..

Cecil herkesin merakla beklediği Frankel’in 2000 metre mesafe üstüne çıkacak mı sorularına ise çekimser davranırken geçtiğimiz sezon dile getirdiği Breeders Cup koşmak isteğini bu sezonda tam olarak belli değil olarak açıkladı. Cecil açıklamasın da ‘ Breeders Cup farklı bir atmosfer. O şuan en iyi mil atı ve çim atı olarak Avrupada durması daha iyi olacaktır.Bu yıl sonunda emekli olacak ve bu kadar telaşa girmesi hiçte adil değil. Genellikle koşuları 1600 ve 1800 arasında olacak. Ben eğittiğim atlarda mesafesi üstünde hiç koşturmam olabildiğince kısa ve yenilgisiz koşacağız’ dedi..

Ayrıca Frankel’in tam kardeşi olan Noble Mission için ise bu ay içerisin de Newmarket de yarış görerek Derby hazırlanacağını bildirdi ..

KEREM ÖZBAY
frankel

Yorumlar (1 Yorum)

  • Biraz korkakça bir tavır bence. Çok özel bir at zaten. Bu atla Breeders Cup Mile koşmayacaksın da başka hangi atla koşacaksın ki? Tamamen aygırlık hayatında eline geçecek paraların hesabını yapıyor… Atçıdan ziyade işadamı daha çok…

  • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?