Frankyfourfingers – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2015

Frankyfourfingers – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2015

Dubai 2015 festivalinde 5 Şubat Perşembe gecesi, Al Maktoum Challenge R2 (Gr2) koşusunu Frankyfourfingers jokey Silvestre De Sousa ile kazandı. Koşu 1900 metre sentetik kumda gerçekleşirken derece ise 1:58:24 oldu. Çıktığı gibi kazanan safkan, Mart ayındaki final mitingi için önemli bir hazırlık yarışından zaferle ayrıldı.

Hamdan bin Mohd Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu Frankyfourfingers ( Sunday Break – Texaloula / Kendor ) pedigrisine sahip olup 5 yaşında bir safkandır. Frankyfourfingers daha önce listed koşularda plaseleri mevcut olup bu kazandığı yarış ilk Grup galibiyetidir.

Toplam ikramiyesi 250.000 dolar olan koşuda, geçen sene bu koşunun birincisi olan ve sonlarda çok güçlü gelen PRINCE BISHOP ( Dubawi-North East Bay / Prospect Bay ) ikinci, LE BERNARDIN (Bernardini-La Rosa/Wild Again) üçüncü, TJK aygırlarımızdan Ocean Crest’in kısrak babası olduğu SURFER (Distorted Humor-Surf Club/Ocean Crest) ise dördüncü oldular. Geçen sene Dubai World Cup galibi ve Dubai Al Maktoum Challenge R2 (Gr2) ikincisi olan African Story ( Pivotal – Blixen / Gone West ) ise yarışı yedinci tamamladı

Frankyfourfingers – Dubai Al Maktoum Challenge R2 2015 (Gr2 – Race Replay) tıklayabilirsiniz

Frankyfourfingers - Dubai Al Maktoum Challenge R2 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?