French Fifteen emekli oldu

French Fifteen emekli oldu

Başarılı yarış atlarından Gr1 galibi French Fifteen emekli oldu. Bu safkanı yetiştiren Aliette Forien ve Gilles Forien aynı zamanda ülkemizde aygırlık yapan Native Khan ‘ın da yetiştiricisidir.

7 Şubat 2009 doğumlu French Fifteen ( Turtle Bowl — Spring Morning / Ashkalani ) pedigrisine sahip olup, 13 Start (6-3-0) yarış totosu ve £306,290 kazança sahip olmuştur. 2 yaşında Fransada Criterium International (Gr1) kazanan safkan, 3 yaşında İngiltere Erkek Tay Deneme (Gr1) koşusunda Camelot arkasında ikinci olmuştur. 2013 yılında 2 kez start alan safkan , 2014 yılı itibariyle Haras du Logis Saint Germain harasında görev yapacaktır. Bu safkanın Arqana satışlarından sadece €30,000 bedelle alındığını da dip not olarak belirtelim.

French Fifteen anne hattına bakıldığında 3. anne Zahra çok değerli bir kısrak olup bu familyadan meşhur kısrak ZARKAVA türetilmiştir. French Fifteen gelecek yıl haradaki arkadaşları ise Racing Post Trophy galibi Palace Episode, Alman Gr 1 galibi Scalo ve Galileo oğlu Soldier Of Fortune ile beraber görev yapacaklardır.

French Fifteen

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?