Gazi aşkına Mehmet Akif Ersoy deklaresi

Gazi aşkına Mehmet Akif Ersoy deklaresi

2017 Gazi Koşusu öncesi bana göre Sait Akson koşusu ile beraber en önemli iki koşudan biri sayılan Mehmet Akif Ersoy koşusu deklaresi tamamlandı.

3 Haziran Cumartesi günü Ankara 75. yıl Hipodromu’nda düzenlenecek Mehmet Akif Ersoy Koşusu’na 8 safkan kayıt edildi. Sakarya galibi ve Dinçer Cebeci ikincisi GAZIBORA KHAN jokey Ahmet Çelik ile, Çaldıran ve Erkek Tay Deneme ikincisi PIANO SONATA jokey Halis Karataş ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı galibi ve Orhan Meker ikincisi RUNNER BULL jokey Selim Kaya ile ön plana çıkan isimlerdir. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ikincisi ve MRA dördüncüsü GÜRSOYHAN jokey Özcan Yıldırım ile, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü üçüncüsü GRAYEMPIRE jokey Ayhan Kurşun ile, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü galibi ZÜMRÜTHAN jokey Akın Sözen ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koşusunda istediği sonucu alamayan JUST EAGLE jokey Sadettin Boyraz ile Karadut koşusu galibi DIAGEO jokey Gökhan Kocakaya ile bu önemli yarışa katılacaklardır.

Özellikle Ankara rakım farkından dolayı İstanbul’a gelen safkanların başarısı ve son yıllarda Gazi koşusuna aşırı etkisi ile bilinen Mehmet Akif koşusunu oldukça önem teşkil etmektedir. Örneğin 2016 yılı Mehmet Akif Ersoy yarışını kazanan Temsil , Gazi koşusunda ikinci olur iken aynı yarışın ikincisi Graystorm , Gazi koşusunu kazanmıştır. Ayrıca 2015 yılı Mehmet Akif Ersoy yarışını kazanan Renk hemen ardından Gazi koşusunu kazanmıştır. 2014 yılı Mehmet Akif Ersoy yarışını kazanan Enyalios ise Gazi koşusunu üçüncü bitirmişti. 2013 yılı Mehmet Akif Ersoy yarışını kazanan Divine Heart ise Gazi koşusunu kazanmıştı.

Mehmet Akif Ersoy koşusu

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?