Glory Awaits – Topkapı Koşusu 2014

Glory Awaits – Topkapı Koşusu 2014

7 Eylül 2014 Pazar günü TJK tarafından düzenlenen Uluslararası Topkapı Koşusu ‘nu (Gr2) Ahmad Abdulla Al Shaikh ekürisinin sahibi olduğu, GLORY AWAITS ( Choisir – Sandbox Two / Foxhound ) isimli safkan kazandı. Jokey Neil Callan ile start alan safkan 1600 metre çim pistte 1.39.71’lik derece gerçekleştirdi. Ağır pistte özellikle son düzlükte büyük favori Toormore ve üst düzey binicisi R.Hughes anlamsız şekilde pistin içerisinde hapis kalması yarışın kaderini değiştirdi.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Enternasyonel Topkapı Koşusunda (Gr2) 3 ve yukarı yaşlı 7 safkan ingiliz atı katıldı. 270.000 €uro birincilik ödüllü bu önemli koşuyu OUR CHANNEL ( English Channel – Raw Gold / Rahy ) ikinci , TOORMORE ( Arakan – Danetime Out / Danetime ) üçüncü, temsilcilerimizden EL CONQUERADOR ( Okawango – Adhaaba / Dayjur ) ise dördüncü oldular. Koşuda farklar Yarım Boy-1 Boy-Yarım Boy şeklinde oluştu.

4 yaşındaki GLORY AWAITS, kariyerinin 18. startında ilk Grup koşu galibiyetini elde ederken, toplam birincilik sayısını ise 3’e yükseltti. Choisir temsilcisi Glory Awaits son olarak 12 Temmuz günü İngilter-Chester’da katıldığı Listed koşuyu kazanma başarısı göstermişti. Ayrıca bu safkan geçen sene İngiltere Erkek Tay Deneme (Gr1) ikincisidir. Sitemizden de bu safkanın Toormore isimli safkana en ciddi ve tek rakip olduğunu bizzat belirtiştik.

GLORY AWAITS jokeyi Neil Callan ise Topkapı koşularına adeta abone oldu. PRESSING isimli safkan ile 2008, 2009 ve 2010 yıllarında elde ettiği Topkapı Koşusu galibiyetlerinin ardından Glory Awaits’le de aynı sevinci yaşayıp son 6 yılda 4. kez bu önemli koşuyu kazanma başarısı gösterdi.

Glory Awaits – Topkapı Koşusu 2014 (Gr2) yarışı izlemek için tıklayabilirsiniz.(Race Replay)

Glory Awaits - Topkapı Koşusu 2014

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?