Goldencents – Santa Anita Derby 2013

Goldencents – Santa Anita Derby 2013

6 Mart 2013 Amerika Santa Anita Park hipodromunda düzenlenen Santa Anita Derby (Gr 1) koşusunu Goldencents isimli safkan, jokey Kevin Krigger ile kazandı . 6-1 oranı ile tatlı bir sürpriz yapan safkan, 1800 metre kum pistte 1.48.76 ‘lık derece gerçekleştirdi. Özellikle virajı döner dönmez hakimiyetini kuran Goldencents, yarışı ağır favorisi kır safkan Flashback ‘in ataklarınada direnmeyi başardı. Goldencents ayrıca 9 Mart günü San Felipe Stakes ‘te geçildiği Flashback ‘ten de rövanşı aldı.

Goldencents ( Into Mischief – Golden Works / Banker’s Gold ) pedigrisine sahip olup , bu koşuyla 6 Start (4-1-0) yarış totosuna ve $1,250,000 kazança ulaştı. 4 galibiyeti içinde 1 adet (Gr1) ve 2 adet (Gr3) yarışları mevcuttur. Safkan ayrıca 2 yaşında ünlü Champagne Stakes (Gr1) ikincisidir. Goldencents antrenörü Doug O’Neil olup geçen sene hem Santa Anita Derby hem de Kentucky Derby koşularını I’ll Have Another ile kazanmıştı. Bakalım aynı güzergah üzerinden başarı ile giden Goldencents ve Doug O’Neil yine aynı başarıyı tekrarlayabilecek mi ?

Tekrar 750.000$ toplam ödüllü Santa Anita Derby yarışına dönersek 8 safkanlı koşuda Flashback ( Tapit-Rhumb Line / Mr. Greeley ) ikinci, Super Ninety Nine ( Pulpit – Exogenetic / Unbridled’s Song ) üçüncü ve Tiz A Minister (Ministers Wild Cat-Tiz A Mistress / Cee’s Tizzy) dördüncü ayrıldılar.

Aykut KANDEMİR

Goldencents – Santa Anita Derby 2013 (Gr1) video
http://www.youtube.com/watch?v=UBXl72uhaZM

Goldencents - Santa Anita Derby 2013

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?