Good Curry – Akdeniz Derbisi Koşusu 2016

Good Curry – Akdeniz Derbisi Koşusu 2016

27 Mart tarihinde Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen Akdeniz Derbisi Koşusu ’nu (Açık – Gr2 ) İsmail Hadioğlu ekürisinden Good Curry ( d.a. Sharp Humor – Laud / Honour And Glory ) isimli ingiliz atı, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmayı başardı. Kazanan safkan için 2000 metre kum pistte, bitiriş derecesi 2.07.25 oldu. Good Curry 1.25 ganyan oranı ile beyaz bayrak ayna yaparak kazandı. Aynı zamanda bu pist ve mesafedeki rekoru da kırdı.

7 İngiliz atının deklare olduğu ve birincilik ikramiyesi 140.000 TL olan koşuda son metrelerdeki güçlü ataklarıyla PRINCE OF KRAKOW ( Flower Alley – Silistic / SILIC ) ikinci, HOT CHOCOLATE ( Victory Gallop – Undercover Soldier / LOST SOLDIER) üçüncü ve kazanan safkanın ekürisi DASKYLEION ( Yonaguska – Tanışığı / HOLDING SOCIETY) ise dördüncü oldular. Yarışta farklar 1,5 boy – Boyun – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Good Curry ( Sharp Humor – Laud / Honour And Glory ) pedigrisine sahip olup 9. startında toplamda galibiyet sayısını 7’ye yükseltti. Kazançı ise bu zafer ile 549.050 TL kazança ulaştı. Sınıf yarış olarak Adana’da Akdeniz Derbisi (Gr2) dışında yine Adana’da Misis Koşusu (A2) galibidir. Ayrıca listed seviyesinde 1 Kv9 ve 1 Kv8 koşu kazanmıştır

Good Curry, babası Distorted Humor oğlu Sharp Humor ’dur. Bu aygırın temsilcileri ülkemizde şahane koşular koşmuş olup 2012 yılında Amerika’dan Güney Kore ‘ye satılmıştır. 2015 yılında ise ölmüştür. Ülkemizdeki bazı temsilcileri ise Virgin Pearl’ün 19, Good Curry’nin 7, Lady Miranda ’nın 3 ve Badavut’un ise 1 birinciliği bulunmaktadır. Bu safkanların kazanç haneleride oldukça güzel rakamlardan oluşmaktadır.

Good Curry ’nin annesi 2011 yılı Amerika Keeneland satışlarından 8.000 dolara alınmıştır. Honour and Glory kızı Laud , 2 yaşında start almamış ve 3 yaşında 1 yarış kazanmıştır. Kısrağın start alan ilk tayı Good Curry’dir. Ayrıca Victory Gallop ‘tan 2014 doğumlu bir erkek ve King Alex ‘ten 2016 doğumlu erkek taylarıda mevcuttur.

Good Curry – Akdeniz Derbisi Koşusu 2016 (Gr2)

Cash Akçe - Akdeniz Derbisi Koşusu 2015

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?