Good Curry ve Peri Lina bol şanslar

Good Curry ve Peri Lina bol şanslar

Good Curry ve Peri Lina , Dubai World Cup Carnival (DWCC) Meydan pistinde ülkemizi temsil edecekler.

14 Şubat Perşembe günü saat 19.50 de koşulacak Balanchine Stakes (Gr2) Koşusu için geri sayım başladı. Türk yetiştirmesi Peri Lina için heyecan dorukta. Peri Lina, jokeyi Selim Kaya ile start alacak. Meydan Hipodromu’nda çim pistte 1800 metre mesafeli koşunun birincilik ikramiyesi 150 bin dolar ve toplam ikramiyesi ise 250 bin dolardır. Peri Lina ‘nın bu yarışı Dubai’de ikinci koşusu olacaktır.

Peri Lina , 17 Ocak 2019 tarihinde Dubai’de ilk yarışı olan Cape Verdi Stakes (Gr2) koşusunda son 300 metreye kadar çok güzel bir pozisyonda gelmesine rağmen bir anda beklenen sprint gelmeyince 7 atın start aldığı koşudan 5. ayrılmıştı. Balanchine Stakes adeta Cape Verdi Stakes rövanşı niteliğinde. Victory Wave isimli safkan dışında Cape Verdi Stakes’de start alan 6 kısrak, Balanchine Stakes’te tekrar bir araya geldiler.

Yurt dışı oranlarda : 3-1 ile Poetic Charm favori, 4-1 oranla Asoof ikinci favori, 8-1 oranla Furia Cruzada üçüncü favori, 33-1 oranla Mia Tesoro dördüncü favori, 40-1 oranla Peri Lina beşinci favoridir.

Good Curry ise yine 14 Şubat Perşembe günü saat 20.25 de koşulacak InsideOut Handikap Koşusu ile Dubai’de ilk kez start alacaktır. 4 ve yukarı yaşlı 11 İngiliz atın kayıt olduğu yarışta Good Curry 108 puan ile en yüksek Handikap puanına sahip olan safkanımızdır. Good Curry, jokeyi Halis Karataş ile start alacak. Meydan Hipodromu’nda kum pistte 1200 metre mesafeli koşunun birincilik ikramiyesi 81 bin dolar ve toplam ikramiyesi ise 135 bin dolardır.

Yurt dışı oranlarda : 5-2 ile Lavaspin favori, 9-2 oranla Nine Below Zero ikinci favori, 11-2 oranla Pop The Hood üçüncü favori, 11-2 oranla Switzerland dördüncü favori, 9-1 oranla Almanaara beşinci favori, 10-1 oranla Good Curry altıncı favoridir.

Meydan Hipodromu’ndaki günün bütün koşuları TJKTV ve TAYTV’den canlı yayınlanacaktır. Good Curry ve Peri Lina ise 3 numaralı kulvardan start alacaktır.

Ülkemizi DUBAI’de temsil edecek GOOD CURRY ve PERİ LİNA ‘ya sonsuz başarılar dileriz.

Balanchine Stakes
Balanchine Stakes
InsideOut Handikap
InsideOut Handikap

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?