Canın sagolsun Graystorm

Canın sagolsun Graystorm

Dubai at yarışlarında 19 Şubat Perşembe gecesi, Al Fahidi Fort (Gr2) koşusunu Championship jokey Colm O’Donoghue ile kazandı. Koşu 1400 metre çimde gerçekleşirken çıktığı gibi kazanan Championship için derece ise 1:22:82 gerçekleşti.

Koşuda ülkemizi temsil eden Gazi Şampiyonumuz Graystorm ise yarışa iyi başlayıp bir süre ikinci götürdüğü koşudan yedinci ayrıldı. Safkanımız özellikle son viraj sonrası temposu hızla düşüp yarış içinde bir takım problemler yaşamıştır. Koşu sonrası ön sol bacağına bandaj yapılan safkana ve ilgililerine geçmiş olsun diliyoruz. Ayrıca yurt dışındaki atlardan, yetiştiriciliğimiz kalite olarak oldukça geride olmamıza rağmen eküriyi cesaretlerinden dolayı tebrik ederiz.

Sh Mansoor bin Mohd Al Maktoum ekürisinin sahibi olduğu ve Ms Natalie Cleary yetiştirmesi Championship , ( Exceed And Excel – Aljafliyah / Halling ) pedigrisine sahiptir. Koşudan Godolphin ekürisinden Flash Fire ( Shamardal – Flamelet / Theatrical ) ikinci ve Noah From Goa ( Tiger Ridge – Limerick / Fort Wood ) üçüncü tamamladılar. Bu koşu 28 Mart günü final mitingi yarışlarından Dubai Duty Free’ye hazırlık açısından önem taşımaktadır. Ayrıca yarışın toplam ikramiyesi 250,000 dolar olup birincilik ödülü ise 150.000 dolar idi.

Championship kazanmış olduğu Al Fahidi Fort (Gr2) ile birlikte kariyerinin 16. startında 5. galibiyetini elde etmiş oldu. Ayrıca bu yarış öncesine kadar sadece 1 Listed galibiyeti bulunuyordu.

Championship – Al Fahidi Fort 2017 (Gr2) (Race Replay)

Championship - Al Fahidi Fort 2017
Graystorm
Graystorm

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?