Halis Karataş , Amerika’da ülkemizi temsil etti

Halis Karataş , Amerika’da ülkemizi temsil etti

Türkiye’nin en başarılı jokeylerinden Halis Karataş, 8 Kasım 2014 Cumartesi günü Amerika’nın Churchill Downs pistinde at binerek bir ilke daha imza attı. Amerika’daki at yarışlarında at binen ilk Türk Jokey olma unvanını da kariyerine ekledi.

Sihirbaz lakaplı ünlü jokey Keeneland Kasım Ayı Damızlık Kısrak ve Foal satışlarının yanı sıra Amerika’da görev yapan antrenör Murat Sancal girişimleri ile ilk etapta 8 Kasım tarihinde 4 safkana bindi.

14,50 $ oranlı Partyinslowmotion ile Halis Karataş , ABD’deki ilk yarışında 4. oldu. Ardından ikinci yarışında 34,30 $ ganyanlı Stoptalkingmaria ile tempo verdiği koşudan 5. ayrıldı. Sihirbaz 44,40 $ ganyanlı Bosphorus Storm ile katıldığı 3. yarışında ise 7. oldu. Son olarakta 6,00 $ ganyanlı Brown Eyed Mary ile startta oyalanmasına rağmen 4. ayrıldı.

Halis Karataş’ın önümüzdeki haftalarda Murat Sancal’ın antrene ettiği safkanlara binmesi bekleniyor. HorseTurk olarak Halis Karataş’ı ve jokeyimize imkan sağlayanları tebrik ediyor, bol şanslar diliyoruz.

Halis Karataş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?