Hanseni Coolmore kaptı

Hanseni Coolmore kaptı

Kır güzeli yarış atı Hansen artık Coolmore Ashford Stud ‘ta aygırlık yapacak.

Dünyanın en önemli haralarından sayılan Coolmore Stud , Amerikada aygır stogunu güçlendirmeye devam ediyor. Kentucky eyaletinde bulunan Ashford Stud isimli harada 2013 yılında Bernardini oglu Star Thirsty ile ilk hamlesini yapan Coolmore, ikinci transferide Hansen ile gerçekleştirdi.

Amerikada 2011 yılı Eclipse ödüllü şampiyon iki yaşlı Hansen , sol ön ayagındaki tendon sorunu nedeniyle 25 Agustos 2012 günü start alacagı Travers Stakes (Gr1) koşusunu koşamamış ve büyük ihtimalle aygırlıga ayrılacagını agustos ayında sitemizden duyurmuştuk. .

Hansen ( Tapit – Stormy Sunday / Sir Cat ) pedigrisine sahip olup, 9 kez start alıp 5 birincilik ve 2 ikincilik elde etti. Safkanın toplam kazançı 1,810,805 dolardır.

Hansen’in sınıf koşu galibiyetleri ise ; Breeders’ Cup Juvenile (Gr1) , Gotham S. (Gr3), Iowa Derby (Gr3) şeklindedir. Ayrıca Blue Grass S. (Gr1) ve Holy Bull S. (G3) ikincilikleride bulunmaktadır.

Safkanın 4 Agustos 2012 günü koştugu son yarışında West Virginia Derby (Gr2) koşusunda ise dördüncü olmuştu. Hansen ‘in tabeladan tek düştügü yarış ise Kentucky Derby (Gr1) koşusu olup o koşuda ise dokuzuncu olmuştu.

Hansen

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?