Hard Worker Gazi yolunda 4 te 3 yaptı

29 Şubat 2012 günü İstanbul Veliefendi’de Gazi koşusunun ciddi adaylarından Hard Worker, Şartlı 5 koşuda sahne alıyordu. 2000 metre sentetik kum pistte düzenlenen yarışta jokey Selim Kaya ile start alan Hard Worker, 1.05 ganyanı ile favoriliginin hakkını verdi.Koşuyu 2.06.14’lük derece ile kazanan safkan 4.cü yarışından 3.cü galibiyeti çıkarmış oldu.

Hard Worker kum pistte 3 kez koşup tümünü kazanırken, agır çim pistteki tek yarışında ise üçünçü olmuştu.Bu koşu onun geçildigi tek koşu olmuştu.Özellikle daha iki yaşından beri rakiplerinden farklı ve gösterişli fizigi ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Hard Worker

Hard Worker , Nurbiye Gülerce ekürisine ait olup (Unaccounted For – Candy Cove / Reprimand) pedigrisine sahiptir. Baba Unaccounted For ülkemizde Chi,Tenedos,Derviş Ağa,Azaraks,Mystical Storm ve Buenos Aires gibi GR1 galibi isimler vermeyi başarmış önemli bir aygırdır.Ayrıca ülkemizde 2009 ve 2010 yılları genel aygır kazanç listesinde lider olmuştur.Unaccounted For yavruların kum pistte yatkınlıgı biraz daha fazla olsada her iki pisttede iyi koşan taylar veren bir isimdir.

Hard Worker’in annesi Candy Cove ise son derece üretken bir kısraktır.Pek çok başarılı safkan veren kısrak özellikle GR1 galibi Balçibin ve Selhan isimli üst düzey yavruları ile dikkat çekmiştir.Ayrıca 2.anne Sarahs Love ise Gazi galibi Fernando’yu vermiştir.

Özellikle Hard Worker’in pedigrisinde 3/4 kardeş olan THE MINSTREL ile NIJINSKY kanlarının bir araya getirilmesi başarıdaki gizli etkendir.U.For’un başarılı taylarında Nijinsky kanının dikkat çektigini daha önceleri görmüştük. (Örnegin; Chi)

Hard Worker’in dozaj puanı yayılışı = 1-2-6-1-0 (10) DI = 1.50 CD = 0.30 şeklindedir.Bu degerlere göre 2000-2400 metreye dayanıklıdır.Uzun mesafelerde hiç bir sıkıntı yaşamamasını bekledigim safkan için tek soru işareti normal çim pistteki koşusu olucaktır. Gülerce ekürisi geçen sene Unforgettable, Balçibin ve Baştacım ile Gazi koşusuna tam 3 safkanlarını hazırlamışlardı. Daha sonra Balçibin Kısrak koşusunu tercihleyip kazanırken, diger iki safkanları ile Gazi koşusunda tabeleya giremediler. Özellikle Sait Akson koşusu galibi Unforgettable ile tam hedef yaptıkları Gazi koşusunu kazanamamaları eküriyi üzmüştü. Neye niyet neye kısmet misali belkide bekledikleri sene 2012 yılı olabilir.

2012 yılı Gazi koşusuna hazırlanan tüm safkanlara başarılar diler ve Hard Worker’in 29 Şubat 2012 günü 2000 metrelik Şartlı 5 koşu galibiyetini kazandıgı koşunun görüntüleri ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=yJS3ipS-Fs8

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?