Havre De Grace 10 milyon dolar etti

Havre De Grace 10 milyon dolar etti

Havre De Grace için tam 10 milyon dolar verildi.

Amerika’nın şampiyon kısraklarından 2011 yılı “Horse of the Year” ve “Older Female” ödüllü, 3 kez Gr1 galibi HAVRE DE GRACE (Saint Liam – Easter Bunnette / Carson City ) Fasig-Tipton Kasım Satışlarında tam 10.000.000 dolara Wishper Hill Farm adına Mandy Pope tarafından satın alındı.

Havre De Grace , 16 start (9 – 4 – 2) yarış totosu ve $2,586,175 kazança sahiptir. Kazandıgı Gr1 yarışlar ise Woodward S. [G1], Apple Blossom H. [G1] ve Beldame S. [G1] şeklindedir.

Havre De Grace bu fiyat ile tarihte Better Than Honour (14 milyon dolar) ve Playful Act ($10.5 milyon dolar) sonrası en yüksek fiyatla el degiştiren üçüncü isim oldu.

5 Mayıs Pazartesi günü satış sonrası 5 yaşındaki HAVRE DE GRACE için Mandy Pope şu açıklamayı yaptı : “Ne diyeceğimi bilemiyorum. Onda bir yarış atında olabilecek bütün özellikler mevcut. O çok tatlı bir kısrak. Onu katalog sayfasında iken almayı düşünüyordum. Çok mutluyum” dedi.

Bu satışlarda TJK aygırlarından Marlin‘in kısrak babası oldugu TAPITSFLY ise 1.850.000 dolardan satıldı. Bu rakam umarım Marlin kızlarını elinde bulunduran at sahiplerimizin dikkatini çekmesi dilegiyle.

Havre De Grace
Havre De Grace

Aykut KANDEMİR

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?