Hızlı Ahmet – Çanakkale Zaferi Koşusu 2020

Hızlı Ahmet – Çanakkale Zaferi Koşusu 2020

TJK tarafından 27 Eylül 2020 tarinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen Çanakkale Zaferi Koşusu ‘nu (Gr1) , Mustafa Arıcı‘nın sahibi olduğu Hızlı Ahmet ( Özgünhan – Arcivan / Atak ) jokeyi Barış Kurdu ile kazandı.

Sultansuyu Tarım İşletmeleri yetiştirmesi, Başol Özgür’ün antrene ettiği al erkek tay, son olarak piste çıktığı ve zaferle ayrıldığı Gr2 Karacabey Tarım İşletmesi Koşusu’nun ardından bu mücadelede de başarılı bir performans sergileyerek üst üste ikinci Grup koşu galibiyetini almış oldu.

Kazanan için 1600 metre çim pistte 1.47.64’lük derece gerçekleştirdi. Koşuda ilk ikiye giren safkanların Özgünhan temsilcisi olup ünlü aygırın 6. Gr1 kazanan yavrusu Hızlı Ahmet oldu. Özgünhan ‘ın diğer Gr1 galibi yavruları ise Taykut, Altıncı His, Selkut, Kastal, Fermantay şeklindedir. Gr1 plasesi olan Bosna Hersek , Gözyaşı Gecesi, Özçevik , Özbilden gibi pek çok temsilcisi bulunmaktadır.

4.70 ganyan ile koşunun üçüncü favorisi olan Hızlı Ahmet, 8. startında 3. galibiyetini elde etti. Bu zaferle kazanç hanesi ise toplam 961.688 TL oldu.

Çanakkale Zaferi Koşusu 3 yaşlı 13 Arap tayının katılımıyla gerçekleşti. 450.000 TL birincilik ikramiyeli, çim pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşuyu kazanan Hızlı Ahmet isimli tayın arkasında ağır favori olan jokeyi Selim Kaya ile Bosna Hersek ( Özgünhan – Nevra / Tigres Light ) ikinci oldu. Koşuda Müslüm Çelik ile start alan Gülhatmi ( Tamerinoğlu – Dahi / Bilgin ) pistten üçüncü olarak ayrılırken, Ahmet Çelik idaresindeki Övünç ( Altınçekiç – Seçgül / Araslı ) yarışı dördüncü tamamladı. Bu anlamlı koşuda Gökhan Gökçe ile start alan Keskinşah ( Ayabakan – Cihan Değer / Demizkazık ) beşinci olurken, farklar da 3 Boy – Burun – 1,5 Boy – Yarım Boy şeklinde oluştu.

Hızlı Ahmet – Çanakkale Zaferi Koşusu 2020 (Gr1)

Hızlı Ahmet – Çanakkale Zaferi Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?