Holy Roman Emperor Brezilya yolcusu

Holy Roman Emperor Brezilya yolcusu

Dünyanın en önemli haralarından Coolmore Stud, Holy Roman Emperor isimli Danehill temsilcisini sezonluk aşım yapması için Güney yarım kürede Brezilya‘ya geçiçi olarak gönderecektir.

Coolmore Ekibi yapılan anlaşma geregi bu sezon İrlanda da 12.500 €uro ücretle aşım yapan aygırını, Associacao Paulista de Fomento ao Turf y Belair Stallions harasına emanet ediceklerdir.

Hatırlanacagı üzere 2012 yılı başlarında Rock Of Gibraltar, Oratorio ve Holy Roman Emperor isimli aygırların ülkemize transferi için bir takım duyumlar almıştık. Fakat bu transferler gerçekleşememişti.

Öte yandan Güney Yarım Kürede bu sezon yeni aygırlar açısından son derece hareketli transferler olmaktadır. Holy Roman Emperor ‘un yanı sıra Yeni Zellanda da Redwood isimli aygırın haraya girecegini önceki günlerde sitemizden duyurmuştuk. Yine Coolmore ekibinin Avustralya harasına Musir takviyesi ile dengeler sürekli degişmektedir. Kim bilir belkide Güney Yarım Kürede bazı ülkelerle anlaşıp, bazı aygırları ülkemize kiralama yolunu bulabiliriz.

Holy Roman Emperor ( Danehill – L’On Vite / SECRETARIAT )
Holy Roman Emperor

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?