HorseTurk Yarış Takvimi 2014

HorseTurk Yarış Takvimi 2014

Bugün biraz TJK takvimi üzerine bir şeyler yazmak istedim. Seçilen fotoğraflarden mı başlasak , henüz ganyan bayiliklerine ulaşmayan takvimlerden mi bilemiyorum.

Belki ufak bir detay olarak görebilirsiniz ama gerçek bir yarışsever için TJK duvar takvimleri bir tutkudur. Her sene büyük bir heyecanla beklenen ve ganyan bayilerinden bir tane duvar takvimi alabilmek için yaşanan izdiham sebebidir. Evet biraz abarttım ama idare edin artık… Ama gel gelelim son yıllarda TJK takvimi için seçilen son 12 fotoğraf seçimi ile ısrarla bu zevkimizi de körelttiler. Herkesin derdi birilerine şirin gözükmek. Maalasef bizde öyle değil efendim.

Şimdi hazırsak cevapsız sorulara geçiyoruz.

1) 2014 yılı TJK takviminde senenin ingiliz atları da dahil olmak üzere en çok ikramiye kazanan arap atı Uçanoğlu bu takvimde neden yer almıyor? Devlet harası çıkışlı olmadığı için mi ? TBMM koşusunda protesto çekildi diye mi ? Yoksa ekürisine 2.556.600 TL kazandırdı diye mi ? Yoksa 3 Gr1 kazandı diye mi ? Halbuki iyi bir arşivci olarak 2012 yılı Eylül ayı kapak resmi Cumhuriyet Koşusu galibi Devlet Harası yetiştirmesi Onurkaan ‘dı.

2) 2014 yılı TJK takviminde senenin en iyi 3 yaşlı ingiliz atlarından Talip Han niye yok? Başbakanlık ve TJK koşuları gibi 2 adet Gr1 kazandı diye mi ? 2013 yılında 929.307 TL kazandırdı diye mi? Yoksa yurt dışı doğumlu diye mi? Halbuki yine iyi bir arşivci olarak 2012 yılı Ocak ayı kapak resmi Başbakanlık Koşusu galibi Derviş Ağa resmiydi.

3) 2014 yılı Haziran ayı kapak resmi Gazi Koşusu ‘nun resmi ise yine yanlış seçim olmuş. Koşuyu kazanan Divine Heart’ın fotoya giriş resmi olması gerektiğine inanıyorum.

4) 2014 yılı Eylül ayı kapak resmi Florida ve Murat Boz resmi ile geçiştirilmemeliydi.

5) 2014 yılı Temmuz, Ocak ve Şubat ayı kapak resimleri daha önemli koşuların resimleri olmalıydı.

6) 2014 yılı Mart ayı kapak resmi Kısa Vadeli Hasan Adalı koşusu olmamalıydı. Tüm bu maddelerden yola çıkarak bizde bir takvim hazırladık.

2014 HorseTurk Takvimi:
Ön Kapak:
ön kapak
ocak 2014
şubat 2014
mart 2014
nisan 2014
mayıs 2014
haziran 2014
temmuz 2014
ağustos 2014
eylül 2014
ekim 2014
kasım 2014
aralık 2014
Arka Kapak
arka kapak

Tüm resimler 1754 x 1240 boyutunda olup hepsini indirip bastırabilirsiniz. Takvimi facebook sayfasımızda albümler bölümünden de bulabilirsiniz. Resimlerin üzerine sağ tıklayıp url adreslerini yeni sekmede yapıştırdığınızda resimleri orjinal boyutunda görebilirsiniz. Ayrıca bir powerpoint sunusu hazırladım. Çeşitlilik olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Powerpoint indirme linki : HorseTurk Takvim 2014

Yorumlar (6 Yorum)

 • Harika seçimler olmuş, elinize sağlık…

  • Çok teşekkürler. Amatörce 2 günde tamamladık. Duayenlerin affına sığınarak bir şeyler yapmak güzel gibi 🙂

   • Tharaster

    Sorsak herkes duayen 🙂 dediğiniz gibi herkes birilerine yaranma derdinde. Temmuz ayı fotosu çok iyi, Talip Han’ı daha çok izlemek isterdik…

   • Duayen orda ince espri zaten 🙂 Bazı şeylerin değişmesinin zamanı geldi. Artık kalıplaşmış yargıları kırmak gerek.

 • ilk fotoğraftakiler ve celeritas hariç ayrımsız bütün atları seviyorum özellikle hala yasını tuttuğumuz müthiş eşgal ve soylu talip han apayrıca enternasyonal bir yarışta(2013-1600 mlik bir yarıştı hatırlayamadım hatırlatın) son yıllarda yabancılara başa baş dişe diş direnebilen ender atlardan biri olan bence türkiyede 1600ün kralı bu sene için çok sessiz kalan white ram ve son günlerde form düşüklüğü yaşasa da son ikinciliğiyle bu seneki malazgirt koşusunun karaüzümle beraber tek aday olmayı başaran baba mevlütün yeri bence apayrıdır sevgilerle iyi akşamlar

 • bir şey yazmayı unuttum bold pilotun eşgaline bakar mısınız usain boltum benim

 • Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?