I’ll Have Another emekli oldu

I’ll Have Another emekli oldu

Amerika’nın en başarılı üç yaşlı ingiliz atı I’ll Have Another, emekli oldu. 2012 yılı Kentucky Derby ve Preakness Stakes galibi I’ll Have Another, triple crown’un son ayagı olan Belmont Stakes koşusundan sadece 1 gün önce idmanında sakatlandı.

Safkanın ilgilileri ve veterinerlerin kontrolü sonrası, safkanın ön sol ayagındaki şişligin yarış koşmasına engel olabilecegi ve 3-6 ay gibi bir süre start almaması öngörülmüştü. Fakat I’ll Have Another ilgilileri inanılmaz duyarlı davranıp bundan sonraki süreçte aygırlık hayatına hazırlanması gerektigini düşünmeleri gerçekten takdir edici bir durumdur.

I’ll Have Another (Flower Alley – Arch’s Gal Edith / Arch ) pedigrisine sahip olup, kariyerini 7 startta 5 galibiyet ve $2,629,600 kazançla noktalamış oldu. Safkanın kazandığı sınıf yarışlar ise Kentucky Derby (G1), Preakness Stakes (G1) , Santa Anita Derby (G1) ve Robert B Lewis S. (G2) koşularıdır.

Böylece 1 milyon dolar ödüllü Belmont Stakes’e 1 gün kala favori oranları alt üst oldu. 5-4 oranla birinci favori olan I’ll Have Another’ın yarıştan çıkması ile Dullahan, Union Rags ve Paynter isimli safkanlar daha ön plana çıktılar.

İşte 8 Haziran ki ilk açıklama:

I'll Have Another

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?