İllüzyon – S.İ.A.Y. ve SAH.DER. Koşusu 2020

İllüzyon – S.İ.A.Y. ve SAH.DER. Koşusu 2020

18 Ekim 2020 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen S.İ.A.Y. ve SAH.DER. Koşusu ‘nu (Gr2) Ahmet Kurt‘in sahibi olduğu İllüzyon ( Kaneko – Nikiniki / Sri Pekan ) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı. Atakan Şıvgın’ın antrenörlüğünü üstlendiği doru safkan, son olarak start aldığı ve galip olarak ayrıldığı A3 Prof. Dr. Kenan Binak Koşusu’nun ardından bugünkü mücadeleyi de rakiplerinin önünde bitirdi ve üst üste ikinci Grup koşu birinciliğini elde etmiş oldu.

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği koşusunda kazanan tay için 1400 metre sentetik kum pistte 1.24.42’lik derece gerçekleştirdi ve yarış sonunda 2.55 ganyanı ile agfde ikinci sırada bulunuyordu.

İllüzyon ( Kaneko – Nikiniki / Sri Pekan ) pedigrisine sahip olup bu koşuyla 4 Start (2-0-0-1) yarış totosuna ve kazancı da 493.350 TL ‘ye yükseldi.

2 yaşlı ingiliz taylarının sezonun önemli yarışında jokeyi Akın Sözen ile boy gösteren Age Of Love ( Mendip – Allure D’Amour / Giant’s Causeway ) kendisine sıralamanın ikinci basamağında yer buldu. Müslüm Çelik ile koşuda start alan Chaotic ( Azaraks – Amber Sultan / Kitten’s Joy ) üçüncü olurken, Hışman Çizik idaresindeki Mandalorian ( Anatoly – Book Report / Giant’s Causeway ) yarışı dördüncü tamamladı. Koşunun beşincisi ise jokeyi Selim Kaya ile start alan Laetita (Native Khan – Abudaram / Luxor) olurken, farklar da Boyun – 2 Boy – Burun – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

İllüzyon – S.İ.A.Y. ve SAH.DER. Koşusu 2020 (Gr2 + Race Replay)


Aİllüzyon - S.İ.A.Y. ve SAH.DER. Koşusu 2020

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?